Torna Eb: Kardos és Babos is előrébb lépett

Szerző: Kaszala Claudia/matsz - 2017-04-21 17:48:04

Mindkét magyar tornász jól szerepelt a kolozsvári Európa-bajnokságon a férfiak egyéni összetett fináléjában, Kardos Botond a 18., Babos Ádám a 22. helyen végzett.

Sóvágó Lajos szövetségi kapitány tájékoztatása szerint mindkét versenyző teljesítette gyakorlatait a 24-es fináléban, és már az is nagy jelentőséggel bírt, hogy két magyar tornász volt a legjobbak között. Egy-egy hiba mindkettőjüknek becsúszott, Kardos korláton, míg Babos nyújtón rontott, ennek ellenére mindketten előre léptek, és több helyet is javítottak a selejtezőben elért pozíciójukon. Kardos 78.531 ponttal a 18., míg Babos 77.265 ponttal a 22. helyen végzett.

Kardos Botond:
Elég jól sikerült a döntő, itt a korlátot rontottam. Most egyáltalán nem izgultam, végig jól éreztem magam, talán a talaj egy kicsit lötyögős volt, de az ugrás megint megvolt. Nekem ez a második felnőtt Európa-bajnokságom, de tavaly nem volt egyéni összetett. Elégedett vagyok, meg nem is, belülről úgy éreztem, a talaj és a lólengés lehetett volna szebb kivitelű, de az ugrás például jó volt. Összességében volt öröm és csalódás is, de az nagyon jó volt, hogy rengeteg magyar szurkolt, kijöttek a magyar tornászok is.
Babos Ádám:
Nagyon örülök a döntőnek, mert az előtörténete érdekes volt. A selejtező után úgy feküdtem le, hogy 25. vagyok, mivel még nem adták ki hivatalosan a finálésokat. A csapattársam, Boncsér Krisztián hajnali 2 órakor kopogott be, hogy bent vagyok a döntőben. Ettől kezdve már jól aludtam, másnap edzettünk, és következett a mai döntő. A kitűzött cél az volt, hogy kerüljek be a fináléba, így nyugodtan álltam a szerekhez, élveztem a gyakorlatot, ez hab volt a tortán. Sajnos, a nyújtóba becsúszott egy hiba, de a többi szeren sikerült azokat a gyakorlatokat bemutatni, amelyeket szerettem volna. Nagyon jó volt a hangulat, a közönség, sok magyar kijött nekünk szurkolni.
Sóvágó Lajos, szövetségi kapitány:
Örülök, mert mindkét versenyzőnek sikerült előrébb lépnie a selejtezőhöz képest. Volt egy-egy súlyosabb hiba, a többi szer megvolt. Ezek sajnos 1-1 pont levonást jelentettek, így ha ez nincs, még jobb pozíciót érhettek volna el. Összességében elégedett vagyok, hiszen Babosnak ez az első Eb egyéni összetett fináléja, Kardos már belekóstolt ebbe, de csak ifiben. Az elvégzett munka alapján mindketten megérdemelten kerültek be Európa legjobb 24 tornásza közé, ez erőt kell adjon nekik a jövőre, többre képesek pontszámban és kivitelben is, töretlen fejlődést várok a világbajnokságig.