Torna: Öt szer, öt mester

Szerző: Kaszala Claudia/matsz - 2017-12-03 15:37:17

A Swietelsky Kupáért zajló Mesterfokú Bajnokság zárónapján öt szerenkénti finálét rendezték meg, ismét minden szeren más győzött. Kovács Zsófia gerendán, Schermann Bianka talajon, Földes Márton ugrásban, Kardos Botond korláton, nyújtón pedig Vecsernyés Dávid.

A nőknél gerendán az Eb-ezüstérmes tornász, Kovács Zsófia nyert (13.233). Mögötte az MTK Budapest versenyzője, Schermann Bianka (12.866) végzett, és a dunaújvárosi Mayer Gréta lett a harmadik. Talajon Schermann Bianka (13.000) és Kovács Zsófia (12.400) mellé a KSI sportolója, Csasztvan Lilla (12.233) ért fel a dobogóra. Ezzel a Swietelsky Kupáért zajló Mesterfokú Bajnokság legeredményesebb női tornásza Schermann Bianka lett, aki az egyéni összetett mellett ugrásban és talajon is mester lett.

A férfiak mezőnyében ugrásban a BHSE színeiben versenyző Földes Márton (13.375) bizonyult a legjobbnak. A második helyet az FTC Ybl Tervező csapatának tornásza Boncsér Krisztián (13.050) a harmadikat pedig a Vasas sportolója Kardos Botond szerezte meg. Korláton Kardos Botond (13.800) Balázs Krisztián (13.750) Vecsernyés Dávid (13.150) az első három sorrendje. Nyújtón Vecsernyés Dávid (13.600) nem talált legyőzőre, a második helyen Kardos Botond (13.500), a harmadikon pedig Kiss Balázs (12.350) végzett. A férfiaknál Kardos Botond tudott duplázni, aki a pénteki egyéni összetett győzelme után most korláton lett első.

A Swietelsky Kupáért zajló Mesterfokú Bajnokság zárónapján Dr. Magyar Zoltán, a Magyar Torna Szövetség elnöke, valamint Borkai Zsolt a rendező Győr városának polgármestere adta át a dobogósoknak járó érmeket. Az olimpiai bajnok tornász, Borkai Zsolt már a pénteki versenyt megnyitó beszédében kiemelte, nagy öröm számára, hogy ismét Győr városa adhatott otthont a mesterfokú bajnokságnak, abban a rendkívül korszerű tornacsarnokban, amelyben nemrégiben az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál tornaversenyeit is megtartották.

Kardos Botond:
Összességében örülök, hogy két arannyal zártam, és további érmeket is nyertem. Mindig is a korlát volt a kedvenc szerem, így örülök, hogy ezen sikerült mesteri címet szereznem. Ahogy már pénteken is mondtam, nem számítottam ilyen jó eredményekre, mert a mexikói versenyem miatt még az időeltolódás fáradalmait pihenem.
Földes Márton:
Nagyon örülök, hogy az eredményeim alapján, illetve a pontszámok is azt mutatják, hogy én vagyok az országban a legjobb ugró. Reménykedtem benne, hogy sikerül megszerezni ezt a mesterfokú bajnoki címet, igazából sokat jelent számomra. Már a verseny előtt is bíztam magamban, de nyilván nem tudhattam azt, hogy a többiek hogyan szerepelnek majd ezen a szeren. Így is az egyik szemem sír, a másik nevet, hiszen az egyik ugrásomat sikerült csak hibátlanul bemutatni, a másikat nem, ezen a jövőben mindenképpen javítanom kell még.
Vecsernyés Dávid:
Örülök, hogy megnyertem ezt a címet, mert egy nagyon nehéz felkészülésen vagyok túl. Igazából mentális problémákkal is küzdöttem, ezek miatt egy leépített gyakorlattal is indultam, így azt gondolom, hogy különösen fényes ez az érem, illetve ez az első hely. Mindezek ellenére sok mindent kell kijavítanom. A legközelebbi fő célom, hogy mindenképpen szeretnék a magyar Eb-csapatba bekerülni.
Kovács Zsófia:
Nagyon örülök a gerendának, lassan a kedvenc szeremmé válik. Furcsa volt, mert a versenynapon kicsit izgultam előtte, pedig az utóbbi időben nem szoktam. Összességében elégedett vagyok a szombati felemáskorlát és a vasárnapi gerenda mesteri címmel, mivel év vége volt, nem is a legerősebb gyakorlataimmal indultam.
Schermann Bianka:
Álmomban se gondoltam volna, hogy három mesterfokú címmel zárom a versenyt. Az volt a vágyam hogy egyéni összetettben felkerüljek a dobogóra, szerenként pedig bejussak a döntőbe, ehhez képest nyertem összetettben, ugráson meg talajon. A mostani talajgyakorlatom nagyon jól sikerült, szinte hibátlanul sikerült végrehajtanom.

Eredmények, Mesterfokú Bajnokság a Swietelsky Kupáért, szerenkénti döntők, férfi