Keleti Ágnes öt olimpiai aranyérme EB-ezüstérmes junior férfi csapat EB-bronzérmes junior női csapat Kocsis Evelin - ritmikus gimnasztika junior EB-bronzérmes Keleti Ágnes 100 éves Férfi csapat EB - hazaérkezés Női csapat EB - hazaérkezés

Torna: Böczögő a mester, TC Békéscsaba a csapatbajnok

Szerző: Kaszala Claudia/matsz - 2016-11-25 20:47:02

A győri Audi Arénában megrendezett Mesterfokú Bajnokság első helyét a nőknél egyéni összetettben a TC Békéscsaba versenyzője, Böczögő Dorina szerezte meg, a tornászok női szuper csapatbajnokságát szintén a TC Békéscsaba együttese nyerte, csakúgy mint tavaly.

Borkai Zsolt a 2016-os Mesterfokú bajnokság megnyitóján

A viadalt Borkai Zsolt, Győr polgármestere, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke nyitotta meg, aki elmondta: örömmel tölti el, hogy Győr városa második alkalommal is megrendezheti ezt a rangos eseményt. Az olimpiai bajnok tornász reményét fejezte ki, hogy a versenyzők minél jobb gyakorlatokat mutatnak be, és ez által a nézőkhöz még közelebb kerül a sportág.

A pénteki bajnokság nemcsak a nők szuper csb-jének második fordulója volt, hanem a Mesterfokú Bajnokság egyéni összetett versenye, egyben selejtező is a szerenkénti finálékra. A nőknél nyílt volt a viadal, a felnőttektől a serdülőkig mindenki indulhatott, egy feltétele volt csupán a szuper csb-n való szereplésnek, hogy valamennyi klubban legalább egy felnőtt tornász lépjen a szerekhez.

A TC Békéscsaba megnyerte mind a tavaszi, mind ezt a mostani második fordulót, így nem volt kétséges, hogy összetettben 406.550 ponttal a klub sportolói viszik haza az aranyérmet. A csapatot Böczögő Dorina, Makra Noémi, a kettős állampolgárságú, izlandi válogatott Sütő Ágnes, Szujó Dorka és Szujó Hanna alkotta, ráadásul Makra Noémi öt hónap után versenyzett újra. A Kovács Zsófia, Miklós Dorina, Halász Dóra Szimonetta, Jakab Noémi, Balogh Kíra összeállítású Dunaferr SE 391.150 ponttal a második lett. A harmadik pozíciót az MTK „A” csapata szerezte meg 388.550 ponttal, melyet Medved Regina, Szénás Anna, Paulovics Alina, Bácskay Csenge és egy osztrák vendégversenyző, Jasmin Mader erősített.

A nők Mesterfokú Bajnokságának egyéni összetett versenyét a kétszeres olimpikon Böczögő Dorina nyerte 52.900 ponttal. A második hely a riói olimpikon Kovács Zsófiának jutott 52.750 ponttal. A bronzérem pedig Fehér Nóráé lett, teljesítményét a bírók 51.600 ponttal értékelték.

Folytatás szombaton 11 órától a Mesterfokú Bajnokság szerenkénti fináléinak első napjával a győri Audi Arénában, ahova a belépés díjtalan.

Böczögő Dorina a 2016-os Mesterfokú bajnokság női bajnoka

Böczögő Dorina:
Reméltem, hogy a csapatom megnyeri a szuper csb-t. Ugráson és talajon is sikerült kiemelkedő teljesítményt nyújtanunk. Előnyünkre vált, hogy mindenki magas kiindulópontszámmal léphetett a szerekhez. Nagyon jó a csapatösszetartás, és az külön öröm, hogy itt a szuper csb-n együtt versenyezhetnek a felnőttek az utánpótlással. A talajgyakorlatommal elégedett vagyok, bár változtattam rajta, tisztább, egyszerűbb elemeket tettem bele, és így kevesebb volt a hibalehetőségem. A gerendánál is hasonló a helyzet, így ott is biztosabban szerepeltem. Azt vettem észre, hogy ha lazábban állok hozzá, kevésbé izgulok, akkor jobban teljesítek.
Makra Noémi:
Jó érzés volt öt hónap kihagyás után újra versenyezni. Csapatszinten sokat fejlődtünk, igaz, voltak kisebb rontásaink. Edzéseken sikerült összekovácsolódnunk, talán ez lehet a csapatunk titka. A talaj és az ugrás az erősségünk, gerendán és felemáskorláton még fejlődnünk kell.