Keleti Ágnes öt olimpiai aranyérme EB-ezüstérmes junior férfi csapat EB-bronzérmes junior női csapat Kocsis Evelin - ritmikus gimnasztika junior EB-bronzérmes Keleti Ágnes 100 éves Férfi csapat EB - hazaérkezés Női csapat EB - hazaérkezés

Torna Eb: fantasztikus szereplés, Balázs Krisztián ezüstérmes nyújtón!

Szerző: Kaszala Claudia/matsz - 2018-08-12 14:08:47

Két magyar junior tornász volt érdekelt a glasgow-i Európa-bajnokság szerenkénti döntőiben: Balázs Krisztián szenzációs teljesítménnyel a Eb-ezüstérmet szerzett nyújtón, Mészáros Krisztofer pedig a 7. lett lólengésben.

Balázs Krisztián a dobogón

A női Eb junior versenyéhez hasonlóan a férfi Eb-n is két magyarnak szurkolhattunk a szerenkénti döntőkben: Mészáros Krisztofer lólengésben, Balázs Krisztián nyújtón (mindketten a 4. legmagasabb pontszámmal). Lólengésben a brit Jamie Lewis kiemelkedő erősségű (5.7-es nehézség) gyakorlattal lett első a selejtezőben, nyújtón az első hat tornász fél ponton belül volt, ez pedig igencsak izgalmas versenyt ígért.

Lewis egyből „odadobta a kesztyűt” a lólengés döntőjében a többieknek egy 13.733-as gyakorlattal, ami arra utalhatott, hogy az első helyen is maradhat a döntőben, lévén riválisai 13.600-ig sem jutottak el a kvalifikációban. Most igen, az örmény Gagik Hacsikjan ugyanis sokkal szebben végrehajtott gyakorlatával pont ennyit ért el, csak épp anyagerősségben nem vette fel Lewisszal a versenyt. Mögéjük az orosz Mihail Hudcsenko (13.566), a horvát Mauro Nemcanin (13.566) és Marko Sambolec (13.466) jött be, jó kivitellel nagyon sokat lehetett előrelépni.

Mészáros Krisztofer gyakorlata előtt

Mészáros Krisztofer hetedikként lépett a szerhez, a kvalifikációhoz képest fél pontot „hagyott benne” a gyakorlatban, így nem csoda, hogy kicsit csóválta a fejét a végén (12.933, 4.8-as nehézségi és 8.133-as kiviteli pontszámmal). A magyar tornász a 7. helyen végzett a fináléban. Lewis maradt ott, ahol volt, egészen addig, míg nem jött az olasz Edoardo De Rosa, és a finálé legjobban kivitelezett, egyben egyetlen 14 pont feletti gyakorlatával meg nem előzte (14.066)! Lewis így is elkönyvelhetett egy bravúrt: a párhuzamosan lebonyolított talaj- és lólengésdöntőben egyaránt érmet szerzett, egy aranyat, egy ezüstöt.

Balázs Krisztián a nyújtó előtt

Balázs Krisztián az utolsó döntőben, nyújtón másodikként mutathatta be gyakorlatát. Egészen kitűnő kivitelezésű (8.900), 4.400 nehézségű gyakorlatával az élre állt, 13.300-as pontszáma volt a mérce a többieknek. A magyar tornászt követő két orosz versenyző egyike sem tudott elé kerülni (Szergej Najdin ráadásul nagyot hibázott), és ez azt jelentette, hogy hacsak az utolsó négy résztvevőből három nem előz, akkor biztos a dobogó.

Sem a belga Mattis Bouchet-nek, sem a brit Donell Osbourne-nak nem sikerült előznie, így az utolsó két gyakorlat előtt már az is biztos volt, hogy Balázs Krisztián érmes a kontinensbajnokságon. Az volt már csak a kérdés, hogy a dobogó melyik fokára állhat. A svájci Dominic Tamselnek sem volt esélye az előzésre – így az összetett Európa-bajnok Nicolo Mozzatón múlott, hogy Balázs Krisztián arany- vagy ezüstérmes lesz. A selejtező legmagasabb pontszámát kapó Mozzato szépen végrehajtotta gyakorlatát, majd a levegőbe „pumpált” karjaival örömében. Következett a várakozás: Mozzato most is a legmagasabb pontot kapta (13.633), így ő lett az Európa-bajnok, Balázs Krisztián pedig az Eb-ezüstérmes – fantasztikus teljesítmény és siker! Ez a magyar tornászok második érme a glasgow-i multisport Európa-bajnokságon Dévai Boglárka női ugrásban szerzett aranya után.

DÉLUTÁN: A felnőtt szerenkénti döntőkben Vecsernyés Dávidnak szurkolhatunk – a nyújtó fináléjára 18.30-tól kerül sor, a versenyt a Duna Worldön vagy az m4sport.hu-n lehet élőben figyelemmel követni.