Kanyó Éva Kupa: Szujó Dorka mindent vitt

Szerző: Kaszala Claudia/matsz - 2015-10-11 20:02:47

A leány utánpótlás egyéni országos bajnokság zárónapján, a szerenkénti döntőkben, mindhárom korosztályban a várakozásnak megfelelően, magabiztosan szerepeltek a tornászok.

Az ifiknél Szujó Dorka aranyérmes lett gerendán 13.600 ponttal, és ezzel elnyerte a Kanyó Éva Kupát. Ráadásul még egy aranyérmet is szerzett a felemáskorlát döntőjében, 13.100 ponttal. Dorka és edzői nagyon büszkék voltak, hiszen az első versenynapon összetettben szintén övé lett a Kanyó Éva Kupa. Az ifiknél ugrásban Molnár Csenge volt a legjobb 13.150 ponttal aranyérmes lett, talajon pedig Jakab Noémi 13.500-al állhatott a dobogó legfelső fokára.

A kadet szerenkénti döntőkben a Postás SE lány tornászai gyűjtötték be az aranyérmeket. Ugrásnál holtverseny volt, Schermann Bianka és Bácskay Csenge 12.650 ponttal osztoztak az első helyen. Ugyanakkor Schermann Bianka triplázott, gerenda gyakorlatával aranyérmet szerzett 12.800 ponttal és talajon is ő volt a legjobb 13.400-al. Felemáskorláton Székely Zója 12.700 ponttal nyerte a szerenkénti döntőt.

A serdülő korosztály szerenkénti döntőiben négy különböző versenyző szerzett aranyérmet. Ugrásban a veszprémi Gesztesi Lili 12.200, felemáskorláton a dunaújvárosi Makovics Mirtill 10.500, gerendán a békéscsabai Szujó Hanna 11.500, míg talajon a szintén dunaújvárosi Van der Sluis-Badics Charlotte 12.100 ponttal volt a legjobb.

A zárónapon Szujó Dorka, a TC Békéscsaba versenyzője Rózsa Csillától, Kanyó Éva lányától vehette át a kupát. Dr. Magyar Zoltán, a Magyar Torna Szövetség elnöke pedig elismerően szólt a kétnapos versenyről.

Rózsa Csilla - balettművész, koreográfus:
Fantasztikus érzés úgy megérkezni erre a versenyre, hogy itt minden tornász édesanyám emléke előtt tiszteleg. Két napja figyelem a tornász lányokat, a teljesítményüket, hihetetlen milyen nehéz gyakorlatokat tudnak precízen kivitelezni. Bár én nem lettem tornász, de a balettban megtaláltam mindazt, amit az anyutól örökölt szerencsés géneknek köszönhettem. Örömmel adtam át a kupát Szujó Dorkának, aki előtt még nagyon sok van, és már most kimagasló sikereket ér el.
Dr. Magyar Zoltán - MATSZ, elnök:
Bámulatos hogy a legkisebb lányok is olyan nehéz elemeket csinálnak meg, mondjuk talajon, mint a nagyok, büszke vagyok rájuk. A vidéki klubokban is tudják ki az a Kanyó Éva, és ezzel a kupával is az a célunk, hogy méltó módon emlékezzünk a tragikusan fiatalon távozott világklasszis tornászunkra. Ez az országos bajnokság gyakorlatilag ma már egy emlékverseny, és ez így van jól.