A magyarok a selejtező 2. fordulóban léptek a szerekhez, vegyes csoportban, gyűrűn kezdtek, méghozzá elsőként Hidvégi mutatkozott be, aki több mint egy hete Achilles-fájdalommal küszködik. Az olimpiai 8. helyezett valamennyi gyakorlatával elégedett volt a nyújtó kivételével, amely véleménye szerint jobban is sikerülhetett volna. Talajon a lába miatt leépített gyakorlatot adott elő, az utolsó szeren, a lólengésben pedig hibátlan volt bemutatója, amelyet a bírók 15.100 ponttal értékeltek, ez pedig az ötödik helyen a szer fináléját hozta. Hidvégi végül az egyéni összetettben 82.366 ponttal a 48. helyen zárt.
Kardos Botond elsőéves felnőttként rendkívül jól szerepelt, már a gyűrűje jobban sikerült, mint például a pódiumedzésen. A szerek közül ugrásban érte el a legmagasabb pontszámot (14.600), korláton pedig nem maradt ideje a melegítésre, ennek ellenére jó gyakorlatot mutatott be. Egyéni összetett pontszáma 82.465 lett, ezzel a 46. pozíciót szerezte meg.
A riói tesztversenyen az egyéni összetett teljesítmény alapján lehet olimpiai kvótát szerezni, de a Nemzetközi Torna Szövetség várhatóan csak vasárnap teszi közzé a hivatalos listát, hogy ki kvalifikálta magát az ötkarikás játékokra. Altorjai Sándor, a Magyar Torna Szövetség főtitkárának tájékoztatása szerint, ha a második magyar tornász, jelen esetben Hidvégi Vid is magasabb pontszámot ér el, mint a kvótásoknál az első számú tartalék – a kvótások esetében egy nemzetből csak egy tornászt vesznek figyelembe -, akkor a MATSZ eldöntheti, hogy melyik magyar tornász lépjen a szerekhez az olimpián. Ha csak Kardos Botond éri el a fenti kvótás pontszámot, akkor az név szerinti kvalifikációt jelent számára.
Makra Noémi és Kovács Zsófia vasárnap a selejtező első fordulójában mutatkozik be Rióban, és szintén az olimpiai kvótáért harcol.
Hidvégi Vid:
A nyújtó kivételével valamennyi szerrel elégedett vagyok, főleg így, hogy egész héten problémáim voltak az Achillesemmel, és attól is tartottam, nehogy elszakadjon. A tesztverseny előtt is volt fájdalmam, sokat nyújtottam, és a verseny alatt is azon gondolkodtam, hogy milyen talajgyakorlattal lépjek elő. Végül nem kockáztattunk, és a leépített gyaki mellett döntöttünk. A lólengésem a végén nagyon jól sikerült, már vissza is néztem videón, elégedett vagyok vele, talán a leugrásom lehetne folyamatosabb. A pontozás ezen a tesztversenyen egy kicsit fura volt, velem például nagyon szigorúan bánt a zsűri, aztán a harmadik fordulóban sokkal bőkezűbben osztogatták a pontokat, úgyhogy ennek egyáltalán nem örültem.
Laufer Béla, Hidvégi edzője:
Elégedett vagyok tanítványommal, hiszen az elmúlt időszakban a felkészülés során sok nehézségen mentünk keresztül, kezdődött a gerincproblémákkal, majd jött az influenza, utána pedig az Achilles-fájdalom. Örülök neki, hogy túléltük a versenyt, és nem szakadt el Vid Achillese, egyébként több nemzet fizioterapeutája is próbált rajtunk segíteni. Az utolsó fordulóban valóban érdekesen folyt a pontozás, mintha a kivitel nem is számított volna, nem vont le annyit a zsűri. Az összetett pontszámmal elégedett vagyok, a tavalyi világbajnokságon is hasonlóan szerepeltünk.
Kardos Botond:
Nagyon jól éreztem magam a versenyen, de azt be kell valljam, hogy izgultam egy kicsit. A gyűrű és az ugrás számomra nyugodt szer, úgyhogy amikor ezeken túl voltam, már egy kicsit megkönnyebbültem. A korlátnak utána nagyon örültem, mert túl lassú voltam, nem tudtam felmenni a szerre a melegíteni, így anélkül mutattam be a gyakit, de végül is sikerült. A nyújtó után teljesen felszabadultam, a talajon nem fogadták el a japán kézállást, de a többi elem megvolt. Az előző napokban a lólengés nem ment túl jól, de ki tudtam üríteni a fejem, és csak erre koncentráltam, így az is összejött. Az összetett pontszámmal elégedett vagyok, tudok ennél jobbat is, azon leszek, hogy javítsak a hibákon, de 18 évesen, elsőéves felnőttként már nagyon örültem annak is, hogy itt lehettem a tesztversenyen.
Reszeli Péter, Kardos edzője:
Az a szokatlan helyzet állt elő a helyszíni szervezés miatt, hogy csak egy edző lehetett ott a fiúkkal, így én kívülről figyeltem Botondot. Kollégámnak, Laufer Bélának is furcsa volt a helyzet, hiszen kapott egy másik tanítványt is. Szerencsére Botond már az elmúlt két külföldi versenyen is más edzővel volt, nem viselte meg a dolog. Az egésznek volt jó oldala is, kívülről tudtam nézni tanítványomat, ráadásul fentről, a nézőtérről. Egyértelművé vált, hogy felnőtt, nemcsak korát tekintve, hanem a feladathoz is. Teljesítette a számára kitűzött célt az egyéni összetett pontszámot tekintve. Büszke vagyok rá, nem rontott a nevén, mint ifi olimpiai ezüstérmes versenyző.
Eredmény, egyéni összetett:
46. Kardos Botond 82.456
(talaj 14.066, lólengés 13.200, gyűrű 13.158, ugrás 14.600, korlát 14.066, nyújtó 13.366)
48. Hidvégi Vid 82.366
(talaj 13.300, lólengés 15.100, gyűrű 13.500, ugrás 13.633, korlát 14.100, nyújtó 12.733)