Kocsis Evelin szalaggal a 6. helyet szerezte meg a moszkvai junior ritmikusgimnasztika-világbajnokságon, a Farkas Júlia, Fodor Nadin, Kis Janka, Magyar Hanna, Somhegyi Réka, Varga Lujza összeállítású együttes kéziszercsapat 5 szalaggal a hetedik, 5 karikával a nyolcadik helyen végzett. A három döntőt elért magyar küldöttség három hatodik hellyel tér haza az első alkalommal kiírt junior-vb-ről. A házigazda Oroszország tornászai mind a nyolc aranyérmet megszerezték.
Orosz erődemonstrációt hozott az első alkalommal kiírt junior-világbajnokság: a házigazdák versenyzői mind a nyolc aranyérmet megszerezték, a legeredményesebb egyéni versenyző a két szerenkénti finálét megnyerő Lala Kramarenko (az azeri labdarúgó-válogatott egykori kapusának a lánya) lett.
A magyar válogatott egészen kiváló eredményt ért el azzal, hogy szombaton a kombinált csapatversenyt és az együttes kéziszercsapat összetettet is a 6. helyen zárta, vasárnap pedig Kocsis Evelin révén rátette a harmadik 6. helyet is dicsőséglistájára. Az MTK tornásza 15.650 pontot kapott a fináléban a szalaggyakorlatára, ezzel a legjobb magyar egyéni eredményt érte el a vb-n.
A kéziszercsapat – Farkas Júlia, Fodor Nadin, Kis Janka, Magyar Hanna, Somhegyi Réka, Varga Lujza – szombati remeklése után vasárnap mindkét döntőben hibázott, így egy hetedik (5 szalag, 14.750 pont) és egy nyolcadik (5 karika, 18.950) helyet szerzett, szereplése (akárcsak a teljes magyar válogatotté) így is egyértelműen dicséretes a hatalmas és nagyon erős mezőnyben.
Az eredményhirdetésen kizárólag az orosz himnuszra volt szükség; a hazaiakon kívül még olasz, izraeli, fehérorosz, azeri és spanyol tornászok állhattak dobogóra Moszkvában, tehát minden érmet az európai szövetség égisze alatt versenyző országok szereztek meg. A sportági nagyhatalmak közül elsősorban az ukránok és a bolgárok vonhatják fel a szemöldöküket a várakozáson aluli produkciójuk miatt; mondhatni, a sportág legnagyobb tradícióval bíró hatalmasságai sincsenek biztosítva gyenge szereplés ellen – az élmezőny nyomában járó országok listája pedig egyre zsúfoltabb.
És ennek fényében különösen szép a magyar válogatott három hatodik helye és három fináléja