Torna: Vecsernyés és Mészáros duplája

Szerző: Kaszala Claudia/matsz - 2020-10-31 16:09:44

Mészáros Krisztofer és Vecsernyés Dávid is két-két elsőséget szerzett a felnőtt tornászok országos bajnokságának szerenkénti döntőiben, amelyet a Központi Tornacsarnokban tartottak meg. Mészáros így az egyéni összetett mellett két újabb aranyéremmel gazdagodott, ezzel a győri versenyző lett a hétvége legeredményesebb férfi tornásza. Az ifi és kadet szerenkénti ob-t is a felnőttekkel egyidőben rendezték, az ifiknél két arannyal Balázs Krisztián, a kadeteknél három elsőséggel Závory Szilárd lett a legjobb.

Az OB második napján a szerenkénti döntőket az egyéni összetett versenyhez hasonló módon, szigorú biztonsági intézkedések mellett és nézők részvétele nélkül rendezték. A finálék első etapját a férfiak kezdték szombat délelőtt a budapesti Tornacsarnokban.

A férfiak talajon kezdtek, ahol a dobogót a Győri AC tornászai sajátították ki maguknak. Mészáros Krisztofer (13.900) első, Kardos Botond (13.600) második, Tomcsányi Benedek (13.500) harmadik lett. Lólengésen az volt a kérdés, hogy a szer specialistájának, Kállai Zoltánnak sikerül-e újra országos bajnoki címet szereznie. A BHSE tornásza 14.400 ponttal nyert, klubtársa Vecsernyés Dávid (13.400) és a győri Tomcsányi Benedek (13.400) holtversenyben a második helyen végeztek.

Következett a gyűrű, amely a két győri fiatal Mészáros Krisztofer és Tomcsányi Benedek versengését hozta. Ebből ezúttal Tomcsányi (13.400) jött ki jobban, Mészáros ezüst-, (12.900), míg a BHSE sportolója, Kiss Balázs (12.500) bronzérmes lett. Az ugrás megint a két Rába-parti fiatal belügyévé vált, így a döntő előtt az volt a kérdés, ki duplázza meg szerenkénti bajnoki címeinek számát. Ez végül Mészáros Krisztofernek (13.600) sikerült, Tomcsányi Benedek (13.200) másodikként zárt. Korláton nagy volt a verseny az első helyért Vecsernyés Dávid (13.300) és Mészáros Krisztofer (13.200) között, de végül a BHSE rutinos sportolója, ha kevéssel is, de felülmúlta fiatal vetélytársát. A bronzérmet Csorvási Soma (12.800) szerezte meg. A nyújtónál is érvényesült a papírforma. A szer hazai specialistája, az Eb-bronzérmes Vecsernyés Dávid meggyőző fölénnyel 13.900 ponttal diadalmaskodott. A dobogón a két győri, Mészáros Krisztofer (12.900) és Tomcsányi Benedek (12.500) osztozkodott.

A hétvége legeredményesebb férfi tornásza Mészáros Krisztofer lett, három arany- és három ezüstéremmel.

Az ifjúságiaknál Balázs Krisztián nyújtón és korláton, Molnár Botond gyűrűn, Márkus Sebestyén talajon, míg Bátori Szabolcs lólengésben állhatott a dobogó tetejére.

A kadetek szerenkénti országos bajnokságán Závory Szilárd talajon, gyűrűn és ugrásban győzött, lólengésben és nyújtón Juhász Balázs, korláton pedig Mentovai István lett az első.

Mészáros Krisztofer a felnőtt tornászok országos bajnokságán Mészáros Krisztofer, Győri AC:
Nagyon örülök azoknak az eredményeknek, amiket elértem. Ha előzetesen valaki azt mondja, ilyen eredménysorral zárok, látatlanba aláírtam volna. A talajnak különösképpen örülök, hiszen ez a kedvenc szerem, a lólengés viszont lehetett volna sokkal-sokkal jobb is, itt csak negyedik lettem, pedig ez a másik favoritom, ezen mindenképpen szeretnék javítani. A hétvége alatt három arany- és három ezüstérmet szereztem, úgyhogy teljesült minden vágyam.
Vecsernyés Dávid a felnőtt tornászok országos bajnokságán Vecsernyés Dávid, BHSE:
Nyújtón jó gyakorlatot csináltam ugyan, de a leugrást tökéletesítenem kell. A korlát elsőséggel saját magamat is megleptem, de az utóbbi időben nagyon sokat is gyakoroltam, ezzel együtt a fináléban szerencsém is volt. A két arany mellett a lólengés ezüstnek is örülök, bár ez nem fő szerem, de a csapatban számítanak rám lólengésben is.
Kállai Zoltán a felnőtt tornászok országos bajnokságán Kállai Zoltán, BHSE:
Boldog vagyok a lólengés győzelem miatt, de nekem a legfontosabb az volt, hogy meg tudtam csinálni a nagy gyakorlatomat, erre készültem, mivel a szombathelyi Világkupa nem sikerült úgy, ahogy elterveztem. Változtattam a felkészülésemen, kevesebbet gyakorlatoztam, és nagyobb hangsúlyt fektettem a technikára, mert rájöttem, hogy így - 35-36 évesen -, ha túl sok gyakorlatot csinálok egy edzésen, akkor már nem úgy jön ki a lépés a versenyen, mint 10 évvel ezelőtt.
Tomcsányi Benedek a felnőtt tornászok országos bajnokságán Tomcsányi Benedek, Győri AC:
A gyűrűre nagyon készültem, az volt a fókuszban, ezt a szert mindenképpen szerettem volna megnyerni, emiatt boldog vagyok. Azt gondolom, hogy a hat szeren megszerzett öt érem bizonyítja azt, hogy jó úton járok, persze sok munkát kell még elvégeznem, van hova javulnom.