Négy új halhatatlan

Szerző: Kaszala Claudia/matsz - 2015-09-11 15:02:52

A Magyar Torna Szövetség újabb négy tagot választott be a Halhatatlanok Klubjába: Békési Ilonát, Supola Zoltánt, Dr. Tóth Ernőt, valamint posztumusz Mogyorósi-Klencs Jánost.

A tornasport négy új halhatatlanja: Békési Ilona, Supola Zoltán, Dr. Tóth Ernő, valamint posztumusz Mogyorósi-Klencs János

Az ünnepélyes eseményen Dr. Magyar Zoltán, a MATSZ elnöke több személyes élményét is felidézte a díjazottakkal kapcsolatban. A zártkörű ünnepségen rövidfilmek segítségével kerültek bemutatásra az új klubtagok.

Versenyző kategóriában Békési Ilona és Supola Zoltán lett Halhatatlan. Az olimpiai bronzérmes Békési éppen külföldön tartózkodott, így helyette egykori edzője, a már szintén klubtag, olimpiai bronzérmes Ducza Anikó vette át a díjat.

Az Európa-bajnok, világbajnoki ezüstérmes Supola Zoltán számára nagy megtiszteltetés volt, hogy a Halhatatlanok Klubjába került, így nem volt kérdéses, hogy Amerikából hazatér a díjátadóra. Azt is megtudtuk, hogy a korábban a Las Vegas-i cirkuszban szereplő tornász ma már edzőként dolgozik.

Életmű kategóriában Dr. Tóth Ernő mesteredző vehette át a díszoklevelet, aki többek között Kanyó Éve edzője is volt, és több versenyzője is a magyar válogatott tagja volt.

Mogyorósi-Klencs János posztumusz versenyzői kategóriában kapta meg a díjat, az olimpiai ezüstérmes versenyzőt jól ismerte Fésüs László, a debreceni torna egyik atyja, aki átvette a kitüntetést.

Az eseményen Lukács József, a Halhatatlanok Klubjának kuratóriumi elnöke a beválasztottaknak egy-egy kitűzőt adott át, ezzel az összes hazai tornasportrendezvény díjmentesen látogatható.

Ducza Anikó, Békési Ilona edzője:
Ilike tornászként is egyéniség volt, csak jót lehet róla mondani. Mint feleség, mint édesanya, és mint versenyző is helytállt. Talán elmondhatom, hogy túl szerény volt. 1971 és 1976 között voltam az edzője, remek évek voltak. Innen is jó pihenést kívánok neki.
Supola Zoltán:
Megható dolog volt, amikor megtudtam, hogy megkapom ezt a díjat, ez számomra óriási dolog. 15 éve elszakadtam Magyarországtól, de természetes volt: meg kell tisztelnem a kuratóriumot azzal, hogy személyesen veszem át ezt a kitüntetést. Kiráz a hideg, ha ezeket a régi felvételeket látom magamról. Jelenleg is tanítok, a tudásomból élek, 6-18 éves tornász férfiak edzője vagyok Amerikában.
Dr. Tóth Ernő:
Azt hittem vicc, mármint az, hogy engem jelöltek életmű kategóriában. Olyan illusztris klubtagság ez, hogy nem is gondoltam erre. Békési Ilikének és Békési Sándornak is köszönettel tartozom, és persze köszönet a versenyzőknek, a szüleiknek is.
Fésűs László, a debreceni torna egyik atyja:
A debreceni torna alapjait 1867-ben rakták le, és a második legnagyobb kezdő egyesület voltunk az országban. Mogyorósi-Klencs János nagyon jó humorral tornázott, és ez a jó hangulat a tornateremben is jelen volt.