Aratott a torna
Minden idők legjobb eredményét érte el a Magyar Torna Szövetség a Nemzeti Sportszövetség (NSSZ) Díjátadó Gáláján, két első és két harmadik helyet gyűjtött be, így messze a legeredményesebb sportág lett 2011-ben.
A gödöllői Grassalkovich-kastély Lovardájában megrendezett eseményen a tavalyi esztendő eredményei alapján díjazták a sportolókat, a sportvezetőket, a sportorvosokat és az újságírókat is. Az Év sportolója kategóriában Berki Krisztián győzött – aki edzőjével Horvátországban edzőtáborozik -, az Év sportújságírója Kaszala Claudia, a MATSZ sajtófőnöke lett. Az Év sportvezetője kategóriában Altorjai Sándor, a MATSZ főtitkára a harmadik helyen végzett, míg Kovács István, Berki mestere az Év edzői között gyűjtött be egy harmadik pozíciót.
Eddig még soha nem volt arra példa, hogy a magyar torna ennyi díjat kapjon egy gála keretében.
A siker nagyságát tovább növeli, hogy az NSSZ Gála díjazottjairól a sportszakma dönt, hiszen a szövetségek jelölései és a sportszakmai szervezetek véleményezése alapján alakult ki a végeredmény.
Altorjai, Berki, Kaszala és Kovács a csúcson
Altorjai Sándor, Berki Krisztián, Kaszala Claudia és Kovács István is a teljes magyar sportszakma szerint a legjobbak közé tartozott 2011-ben. Ez derült ki a Nemzeti Sportszövetség Díjátadó Gáláján, ahol a Magyar Torna Szövetség vitte a prímet.
Az év sportolója: Berki Krisztián
Berki Krisztián 1989-ben kezdett tornázni , nevelő edzője Kovács István, akivel több, mint 20 éve dolgoznak együtt. Eredményes munkájukat igazolja Krisztián eddigi páratlan pályafutása, hiszen ez idő alatt öt Európa-bajnokságot, egy Universiade győzelmet, két Vb ezüstérmet és két világbajnoki címet ért el. Természetesen számtalan magyar bajnoki címmel is rendelkezik. 2011-ben Európa-bajnoki aranyat, Világbajnoki aranyt szerzett, ami a kvalifikációt jelentette a londoni olimpiára. A Nemzetközi Torna Szövetség WORLD CLASS tornászként tartja számon.
Az év sportújságírója: Kaszala Claudia
Kaszala Claudia olimpiát és világbajnokságot is megjárt válogatott gyorskorcsolyázó, lassan két évtizedes médiatapasztalattal sportújságíróként is több olimpiai közvetítéssel a tarsolyában. 7 évig volt a TV2 sportriportere, jelenleg a Nemzeti Sportszövetség Sajtószolgálatának vezetője. A Sport televízióban több önálló magazinműsorral is jelentkezik, az elmúlt években pedig három sportkönyv szerzője. 2005 óta a Magyar Torna Szövetség sajtófőnöke, számos publikációs, szerkesztői-műsorvezetői felkérésnek tesz eleget, így a mostani Díjátadó Gála háziasszonya is volt.
Az év sportvezetője, 3. hely: Altorjai Sándor
Altorjai Sándor sportpályafutását 1972-ben kezdte a Ferencvárosi Torna Clubban, ahol egy rövid megszakítással 25 éven keresztül tornázott. Minden korosztályban nyert magyar bajnoki címet, ifjúsági és felnőtt válogatott. Legjobb eredménye világbajnoki hatodik hely. 1993 óta - még aktív tornászként, részmunkaidőben - munkatársa a Magyar Torna Szövetségnek, 1996-tól pedig főállásban. 2001-ben főtitkárrá választották, mely pozíciót, azóta is betölti. Hét sportág szakmai vezetése tartozik hozzá, ebből négy olimpiai szakág (női- férfi szertorna, gumiasztal, ritmikus gimnasztika), valamint olimpián nem szereplő szakágak, ill. versenyszámok (akrobatikus torna, aerobik, ritmikus gimnasztika, gumiasztal), Sikeres sportvezetői munkája elismeréseként 2009-ben miniszteri kitüntetésben részesült a „Magyar Sportért Díj” II. fokozatát kapta meg.
Az év edzője, 3. hely: Kovács István
Kovács István1976 óta edzősködik, legeredményesebb tanítványa Berki Krisztián, akinek nevelőedzője. Közös munkájuk eddig két világbajnokságot, két világbajnoki ezüstérmet, öt Európa-bajnokságon győzelmet és egy Universiade elsőséget eredményezett. Kovács István a felnőtt férfi válogatott felkészülését is irányítja öt esztendeje.
Fotó: Kútvölgyi Bea és Gábriel Ágnes