Torna: Mészáros majdnem mindent vitt, nőknél négy szeren, négy mestert avattak

Szerző: Kaszala Claudia/matsz - 2022-11-27 15:44:10

A győri Mészáros Krisztofer a gyűrű és nyújtó kivételével - ezeken a szereken Kiss Balázs diadalmaskodott - minden szeren győzött, ezzel a Csányi Rajmund Különdíjat is megnyerte, a hölgyeknél négy szeren, négy különböző versenyző végzett az első helyen a felnőtt tornászok Mesterfokú Bajnokságának szerenkénti döntőiben.

Mesterfokú Bajnokság zárónapján a szerenkénti döntőket rendezték a budapesti Központi Tornacsarnokban. A hölgyek ugráson kezdtek, itt a dunaújvárosi Mayer Gréta (13.150) bizonyult a legjobbnak, mögötte Schermann Bianka (Postás SE, 13.050) és a szombathelyi Maráczi Fruzsina (Delfin Si SE, 12.800) állhatott fel a dobogóra. Ezzel párhuzamosan a férfiak talajon versenyeztek, itt hármas győri siker született: Mészáros Krisztofer (14.000), Molnár Botond (13.900) és Kardos Botond (13.700) sorrendben.

A nők második szere a felemáskorlát volt, ahol Székely Zója (Postás SE) érvényesítette a papírformát, 13.900 ponttal első lett, mögötte a DKSE két sportolója: Makai Lilla (13.000) és Czifra Bettina Lili (12.400) végzett. A férfiaknál Mészáros újabb mesteri címet szerzett, ezúttal lólengésen (13.900). Második Kiss Balázs (BHSE, 13.800), harmadik pedig Tomcsányi Benedek (Győri AC, 13.500) lett.

Következett a hölgyeknél a gerenda. Itt a háromszoros Európa-bajnok Kovács Zsófia nem talált legyőzőre (13.600). Az ezüstérem az újpesti Szilágyi Nikolett (13.300), míg a bronz Makai Lilla (12.500) nyakába került. A férfiaknál a gyűrű fináléig kellett várni, hogy ne Mészáros Krisztofer végezzen az első helyen. A Győri AC kiválósága másodikként zárt (13.600), és két tizeddel maradt el az aranyérmes Kiss Balázstól, aki 13.800 ponttal diadalmaskodott. A harmadik helyen pedig a pontozásos sportágban ritkán tapasztalható hármas holtverseny alakult ki: Molnár Botond, Tomcsányi Benedek és Závory Szilárd között, ugyanis mindhárman 13.400 pontot kaptak gyakorlatukra.

A nők talajon zárták a Mesterfokú Bajnokság szerenkénti döntőit. Itt Czifra Bettina Lili (DKSE) megszerezte élete első Mesterfokú címét (12.900), második Szilágyi Nikolett (12.500), harmadik Hürkecz Mira (KSI SE, 12.100) lett. A férfiak ugráson mutatták be gyakorlataikat, ahol Mészáros ismét remekelt, és 13.550 ponttal vasárnap már harmadik elsőségét tudhatta magáének. A KSI-s Závory Szilárd (13.450) második, míg a junior Európa-bajnok Molnár Botond (13.050) a harmadik pozícióban fejezte be a versenyt.

Korláton Mészáros negyedik bajnoki címét gyűjtötte be (13.700), Molnár Botond (13.500) és a BHSE fiatal tornásza, Mentovai István (13.000) előtt. A férfiak utolsó szerén, a nyújtón, Vecsernyés Dávid és Mészáros Krisztofer is hibázott, Kiss Balázs 13.100 pontja elégnek bizonyult az első helyhez. Az ezüstérmet Závory Szilárd (12.800), a bronzot Vecsernyés Dávid (BHSE, 12.700) szerezte meg.

A legeredményesebb férfi versenyzőnek a Csányi Rajmund Alapítvány Kuratóriuma serleget ajánlott fel, melyet Csányi Rajmund lánya, Csányi Erika adott át Mészáros Krisztofernek. A Mesterfokú Bajnoksággal az idei felnőtt hazai versenyezon lezárult.

Mészáros Krisztofer:
Nagyon motivált voltam a Mesterfokú Bajnokságot illetően, mert a világbajnokság nem úgy sikerült, ahogy szerettem volna, így mindent beleadtam. Azt gondolom, jó versenyt zártam, hiszen öt címet is sikerült megnyernem az összetettel együtt. A nyújtót sajnálom, magam sem tudom, ott hogyan szakadtam ki az elemből. Mindent összevetve eredményes viadal volt a Mesterfokú számomra.
Kiss Balázs:
Nagyon örülök, hogy két Mesterfokú bajnoki címet tudtam szerezni. Ezek közül a gyűrűn hoztam, amit tudok, ezért boldog vagyok. A nyújtó aranyérmen egy kicsit meglepődtem, de természetesen örülök, hogy ott is az első helyen végeztem. Nagyon eredményes és fárasztó éven vagyunk túl, jól jön majd egy kis pihenés.
Kovács Zsófia:
Igyekeztem a lehető legtöbbet kihozni ebből az egy szerből, amin elindultam. Pozitív az, hogy egy jó gyakorlattal és aranyéremmel tudtam zárni az évet, most két hét szünet következik, utána pedig remélem, sérülésemet magam mögött hagyva tudok készülni a 2023-as esztendőre.
Székely Zója:
Kellett a lelkemnek ez a verseny és az, hogy az első helyen végezzek. Nagy boldogság hogyha csak egy szeren is, de indulni tudtam, és sikerült megnyernem. A klubom és az értük történő versenyzés számomra nagy jelentőséggel bír.
Mayer Gréta:
Igyekeztem mind a két napon a lehető legjobb teljesítményt nyújtani. Az ugrás eredményemnek nagyon örülök, a felemáskorlát gyakorlatom is szerintem jól sikerült, de gerendán és talajon is hibáztam, ezeket mindenképpen javítani szeretném.
Czifra Bettina Lili:
Ez az első Mesterfokú bajnoki címem. Nem is igazán találom még a szavakat, eljutott a tudatomig, de még nem igazán fogtam fel. Remek a közösség Dunaújvárosban, és nagyon motiváló az, hogy Zsófival, Grétivel és a többiekkel dolgozhatok nap, mint nap együtt.