A magyar női tornászválogatott egyhetes nemzetközi edzőtáborban vesz részt Mallorcán. Draskóczy Imre, a női tornászválogatott szövetségi kapitánya elmondta: „A tábor rendkívül sokszínű, hiszen többek között spanyol, portugál és argentin tornászokkal együtt készülünk, emellett a német férfi válogatott tagjai is itt edzenek. Ez kiváló lehetőség arra, hogy különböző szemléletmódokat ismerjünk meg, és egymástól tanuljunk.”

A magyar csapat tagjai – Kovács Zsófia, Czifra Bettina Lili, Mayer Gréta, Makai Lilla, Kutasi Hanna, Schermann Bianka és Péter Sára – a legjobb körülmények között készülhetnek. „Az edzőcsarnok minden igényt kielégít, a napi edzések gördülékenyen zajlanak” – tette hozzá a szövetségi kapitány.

A program részeként csütörtökön és szombaton felméréseket tartanak, ahol a világkupára készülő versenyzők gyakorlatokat mutatnak be. Szombaton a spanyol válogatottal közös edzésre is sor kerül.

A sérülésből visszatérő Kovács Zsófia és Czifra Bettina Lili számára rehabilitációs lehetőségek is biztosítottak, így ők is aktívan részt vehetnek az edzéseken, fokozatosan visszatérve a teljes terheléshez.
„A legfontosabb most az, hogy mindenki a saját szintjén haladjon a munkával, és a lehető legjobb formába kerüljön a közelgő versenyekre” – zárta gondolatait Draskóczy Imre.