Dr. Magyar Zoltán, a Magyar Torna Szövetség (MATSZ) elnöke különösen büszke arra, hogy a mai napon - 2020. június 29-én alakult meg a szövetség - 135 esztendős szervezet vezetője lehet, ezzel az egyik legrégebbi hazai szövetség első embere.
- A Magyar Torna Szövetség még Magyarországi Torna Egyletek Szövetsége (MOTESZ) néven alakult meg pontosan 135 évvel ezelőtt. Fantasztikus a történelme, sok sikert és örömöt könyvelhettünk el, persze voltak nehézségek és kudarcok is. Első szakágunk volt a szertorna, amely rendkívül eredményes: az olimpiákon eddig 15 arany-, 11 ezüst-, 14 bronzérmet könyvelhettünk el. Az idők folyamán már nyolc szakágat ölel fel az szervezet: férfi torna, női torna, ritmikus gimnasztika, aerobik, akrobatikus torna, gumiasztal, mindenki tornája és tavaly óta a parkour.
A Nemzet Sportolója nyolc éven keresztül világversenyeken veretlenül állt a lólengés királyaként a dobogók tetején, a kétszeres olimpiai bajnok jelenleg nagyon boldog, hogy elnökként segítheti szeretett sportágát.
- Rengeteget kaptam a tornától, már az eredményeimmel is próbáltam törleszteni. Azután 2011-ben kaptam egy új lehetőséget, és az óta vezetőként is próbálom visszaadni azt a sok jót, ami nekem jutott versenyzőként. Olyan időszakban vezetem a szövetséget, amikor sokat tudunk adni. Termeket, szervásárlást, felújításokat tudunk eszközölni, célunk, hogy újra vissza tudjunk térni a régi fénykorba, hiszen a rendszerváltás után elvesztek a termek, megszűntek a szivacsgödrök, most viszont új időszámítás kezdődött.
Az állami támogatásnak köszönhetően egyre több dolgot valósíthatott meg a MATSZ, a torna pedig egyre népszerűbb lett Magyarországon, évről évre nő az igazolt versenyzők száma is.
- Minél idősebb egy sportág, annál „nehezebb”. Ha megnézzük honnan indult a torna, amikor például a kezdet kezdetén még kötélhúzó versenyeket rendeztek, és az óta mekkora fejlődésen ment keresztül, milyen elemek, gyakorlatok jöttek létre, akkor láthatjuk ezt az óriási változást, hogyan is lett egyre fajsúlyosabb. Az egyik legnépszerűbb sportág a világon, és itthon is azon vagyunk, hogy minél népszerűbbé tegyük, hiszen nemcsak az olimpiai, hanem a világbajnoki eredményességével is a legjobbak közé tartozunk (12 arany, 15 ezüst, 8 bronz). Az évfordulóhoz köthető és talán ez a 135 év is hozzásegített ahhoz, hogy a második legtöbb szavazattal ismét beválasztottak a Magyar Olimpiai Bizottság elnökségébe, és őszintén meg kell mondjam, erre is nagyon büszke vagyok.