Keleti Ágnes öt olimpiai aranyérme EB-ezüstérmes junior férfi csapat EB-bronzérmes junior női csapat Kocsis Evelin - ritmikus gimnasztika junior EB-bronzérmes Keleti Ágnes 100 éves Férfi csapat EB - hazaérkezés Női csapat EB - hazaérkezés

Böczögő és Makra remekelt az Eb-n

Szerző: Kaszala Claudia/matsz - 2013-04-18 18:27:36

moscow2013_logoRendkívül  jól szerepelt Böczögő Dorina és Makra Noémi a tornászok moszkvai Európa-bajnokságán a selejtezőben, ugyanis mindkét tornásznő bejutott az egyéni összetett fináléba, ez azért is kiemelkedő eredmény, mert a magyar tornasportban arra már nagyon régen volt példa, hogy két versenyző is szerepeljen a 24-es döntőben.

A versenyzést az 1. csoportban Divéky Luca kezdte, aki gerendán mutatkozott be először, és kifejezetten jó gyakorlatot mutatott be. Ez azért is dicséretes Altorjai Sándor csapatvezető szerint, mert gerendán kezdeni nem túl szerencsés. A talajon a 3. sorra elfogyott lendülete, így a 2. szer után biztossá vált, hogy az egyéni összetett döntőre nem lesz esélye, felemáskorláton pedig a leugrásban rontott.  Egyéni összetettben végül a 30. helyen végzett. A 3. csoportban az olimpikon Böczögő  Dorina és az ifjú tehetség Makra Noémi felemáskorláton kezdtek, mindig Böczögőt szólították először, ez a szer mindkettőjüknek jól sikerült. Böczögőnek a gerendán kisebb megingásai voltak, míg Makra sajnos kétszer is leesett, ami Altorjai Sándor tájékoztatása szerint azért bosszantó, mert ha az országos bajnoknő megcsinálja gyakorlatát, pontszáma alapján ott lett volna a szer nyolcas döntőjében. Talajon mindketten bemutatták, amit tudnak, ráadásul Makra a 11. helyen végzett, ez pedig azt jelenti, hogy harmadik számú tartalék a talaj döntőjében.Ugráson fordult a sorrend, Makrát szólították először, aki egy jó ugrást teljesített. Böczögő a fináléért ment, ezért két ugrást is bemutatott, az első jól sikerült, a másodikban viszont a leérkezésnél hozzáért a keze a talajhoz, ez pedig egy pont levonást jelentett, tehát a finálés remények elszálltak. Az egyéni összetettben azonban remekeltek, Böczögő a több mint 50 tornászt felvonultató kontinensviadalon a 13., míg Makra a 14. helyen végzett. Ez pedig azt jelenti, hogy mindkét versenyző szerepel a legjobb 24 tornászt felvonultató egyéni összetett fináléban, ahova országonként két versenyző juthatott, így végül Böczögő a 12., Makra a 13. helyen lett finalista.
Pénteken a két hölgy mellett Rácz Attila és Tálas Bence is szerepel a férfiak egyéni összetett döntőjében, amely mindenképpen történelmi tettnek számít.
Böczögő Dorina: Az egyéni összetett finálénak nagyon örülök, de az ugrás miatt el vagyok keseredve, igazából nem tudom, miért rontottam el a másodikat. Ezzel elszállt az ugrás döntője, pedig nagyon szerettem volna idén is ott lenni, és nagyon jól fel voltam készülve. Holnap a gerendán szeretnék javítani, mert ott több bizonytalanságom is volt.
Makra Noémi: Életem első felnőtt Európa-bajnoksága volt, nagyon boldog vagyok, hogy bekerültem a 24-es döntőbe, nem is gondoltam volna, hogy ott leszek. Őszintén bevallom, ma már nem izgultam annyira, de a pódiumedzésen még nagyon ideges voltam. Nagyon sajnálom, hogy a gerendát elrontottam, de a többi szer megvolt.
Altorjai Sándor, MATSZ-főtitkár: Elégedett vagyok a lányokkal az egyéni összetett eredményt tekintve, de ide vehetem Tálas Bencét és Rácz Attilát is, hiszen több mint 10 éve nem volt olyan, hogy a férfiaknál és a nőknél is 2-2 magyar versenyző szerepeljen az egyéni összetett fináléban, ez óriási eredménynek számít. Az pedig szintén kiemelendő, hogy az egész Eb-n valamennyi szert tekintve eddig Berki Krisztiánnak kapta a legmagasabb pontszámot lólengésben.