
Székely Zója nyilatkozata:
Nagyon boldog vagyok, a célom az volt, hogy két sikeres gyakorlatot mutassak be – egyet a kvalifikációban, egyet a döntőben –, és ez sikerült is. A selejtező után, amikor láttam, hogy a 3. helyen kerültem a fináléba, sokat gondolkodtam azon, hogy elfogadnám-e ezt az eredményt a döntőben is. De mindig arra jutottam, hogy szeretném, ha előrébb tudnék kerülni, úgyhogy nagyon örülök, hogy a célomat sikerült elérnem!
Draskóczy Imre, a női tornászválogatott szövetségi kapitánya így értékelte a szereplést:
Kiegyensúlyozottan hajtotta végre a gyakorlatát, kívülről nézve a leugrása még jobban is sikerült, mint a selejtezőben. A kínai ellenfele nagyon magas szintű gyakorlatot mutatott be, így Székely Zója végül a második helyen végzett, ami nagyszerű eredmény.
Dr. Kalmár Zsuzsanna, a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem Torna, RG, Tánc és Aerobik Tanszékének vezetője hozzátette:
Székely Zója ezüstérme egy rendkívül magas színvonalú versenyen született, amely az eddigi Egyetemi Világjátékoknál is erősebb mezőnyt hozott. Olyan tornászokkal találkoztunk, akik Európa-bajnokságokon vagy világbajnokságokon is megállnák a helyüket. Zója teljesítménye kiemelkedő – büszkék vagyunk rá, hiszen nálunk, a Testnevelési Egyetem edzőképzésében tanul, most harmadéves hallgató, és reméljük, a későbbiekben edzőként is hasonló sikereket ér majd el.
A magyar tornaszakág ezzel befejezte szereplését a játékokon, az ezüstérem méltó zárása a nemzetközi tornaversenynek.
Az Egyetemi Világjátékokat idén a Rajna–Ruhr régió hat városában rendezik meg. A világ egyik legnagyobb multisport-eseményén 150 ország 8500 sportolója vesz részt. A magyar csapat minden eddiginél népesebb: 248 fős küldöttség utazott Németországba, közülük 178 sportoló 47 felsőoktatási intézményt képvisel – köztük 31 magyarországi egyetemet.