Keleti Ágnes öt olimpiai aranyérme EB-ezüstérmes junior férfi csapat EB-bronzérmes junior női csapat Kocsis Evelin - ritmikus gimnasztika junior EB-bronzérmes Keleti Ágnes 100 éves Férfi csapat EB - hazaérkezés Női csapat EB - hazaérkezés

Torna: Szujó Dorkáé a gerendáért járó Kanyó Kupa

Szerző: Kaszala Claudia/matsz - 2017-11-19 18:33:18

A tornászok utánpótlás országos bajnokságának szerenkénti fináléjában gerendán Szujó Dorka az első helyen végzett az ifiknél , így idén a TC Békéscsaba versenyzője szerezte meg a Kanyó Éva Kupát.

A Magyar Torna Szövetség vasárnap a budapesti Tornacsarnokban rendezte a leány utánpótlás számára, ifi, kadett és serdülő korosztályban az országos bajnokság szerenkénti döntőit, amely az ifiknél gerendán külön téttel bírt, hiszen a Kanyó Éva Kupáért zajlott. Gerendán az első helyet és az ezzel együtt járó Kanyó Kupát a békéscsabai Szujó Dorka (12.900 pont) szerezte meg, aki Rózsa György televíziós személyiségtől, a MATSZ egykori elnökétől, Kanyó Éva férjétől vehette át a díjat. Gerendán a KSI-s Bácskay Csenge (12.150) végzett a második, és Szujó klubtársa, Purguly Zsuzsanna (11.750) a harmadik helyen. Ugráson Bácskay Csenge, az MTK Budapest tornászával, Scherman Biankával holtversenyben 13.350 ponttal diadalmaskodott, Szujó Dorka (12.850) a harmadik helyen zárt. Felemáskorláton a KSI versenyzője, Székely Zója (13.500) győzött, mögötte Schermann Bianka (13.250) és Szujó Dorka (12.200) végzett. Talajon Schermann (12.650), Szujó (12.350), Székely (12.300) volt a sorrend.

A kadet korosztály legjobbjának Szilágyi Nikolett bizonyult. A Békéscsaba tornásza gerendán 12.900, valamint talajon 12.150 ponttal aranyérmet szerzett. Ugrásban a KSI versenyzője Fehér Lili (12.500), felemáskorláton pedig a Postás SE-t képviselő Szénás Anna (12.150) végzett az élen.

A serdülőknél tarolt a Dunaferr. A dunaújvárosi klub színeiben versenyző Mayer Gréta három szeren, ugrásban (12.750), felemás korláton (11.150) valamint talajon (12.550) is aranyérmet szerzett. Klubtársa Makai Lilla pedig gerendán (12.700) nyert aranyérmet.

Rózsa György, televíziós személyiség:
Az egész Magyar Torna Szövetségnek, személy szerint Magyar Zoltán elnök úrnak és Altorjai Sándor főtitkár úrnak is jelentős része van abban, hogy évről-évre, immáron tizenhetedik alkalommal megemlékeznek, és megünneplik feleségem emlékét ezzel a Kanyó Kupával. Köszönöm, hogy mindig ilyen szép viadalt tartanak. Egyébként ez sehol másutt nem túl gyakori, hogy ennyire nagy tisztelet övezi a régieket, és ennyire megbecsülik őket. Még egyszer mondom: köszönet érte.
Szujó Dorka:
Nagyon örülök annak, hogy ismételten sikerült megszereznem gerendán a Kanyó Kupát, hiszen két évvel ezelőtt is én nyertem meg. A gyakorlatom nem volt annyira pontos, legalábbis én úgy éreztem, e miatt pedig meg is lepődtem azon, amikor megláttam az eredményemet. Ez egy hihetetlen és egyben hatalmas dolog, hogy újra megnyertem, és megfoghattam ezt a kupát.