Keleti Ágnes öt olimpiai aranyérme EB-ezüstérmes junior férfi csapat EB-bronzérmes junior női csapat Kocsis Evelin - ritmikus gimnasztika junior EB-bronzérmes Keleti Ágnes 100 éves Férfi csapat EB - hazaérkezés Női csapat EB - hazaérkezés

Torna Eb: Bácskay és Székely szép szereplése az összetett döntőben

Szerző: Kaszala Claudia/matsz - 2021-04-23 18:48:03

Nagy eredmény, hogy végül két magyar versenyző, Bácskay Csenge és Székely Zója is szerepelt a tornászok Bázelben zajló Európa-bajnokságának egyéni összetett döntőjében, ahol mindketten tisztességesen helyt álltak, Székely a 16., míg Bácskay a 17. helyen végzett.

A 24-es egyéni összetett finálékkal folytatódott a bázeli Európa-bajnokság. A pénteki napon a hölgyek kezdték a versengést. Érdekesség, hogy három versenyző, egy román, egy svájci és egy olasz nemzetiségű tornász is visszalépett a döntőtől, így Bácskay Csenge mellett az eredetileg második számú tartalék Székely Zója is indult a fináléban - a lemondások alapján a magyar tornász a román Jordache helyét kapta meg, aki harmadikként jutott a döntőbe, így a magyar sportoló a legjobbakkal egy csoportban mutathatta be gyakorlatait.

A mieink jól kezdtek, Székely Zója ugráson 13.200 pontot gyűjtött be, amivel javított selejtezőbeli teljesítményén, felemáskorlátja pedig több mint egy ponttal lett jobb (13.066), mint a kvalifikációban, így két szert követően a 7. helyen állt. Bácskay talajjal indított (11.900), ugrására pedig 13.900 pontot kapott, így a Postás SE kiválósága a verseny felénél a 11. pozícióban volt. Következett a harmadik szer, amely Bácskaynak a felemáskorlát (12.733), Székelynek a gerenda(11.966) volt, ezzel az utolsó szer előtt Bácskay a 11., Székely a 15. helyen várta a befejezést.

Bácskay gerendán (11.466), Székely pedig talajon(12.400) zárta az összetett finálét. A két magyar lány közül végül Székely Zója érte el a jobb helyezést, 50.632 ponttal a 16. lett, míg klubtársa, Bácskay Csenge 49.999 ponttal közvetlenül mögötte, 17-ként zárt.

A bázeli torna Európa-bajnokság a mai napon a férfiak egyéni összetett fináléjával folytatódik, ahol a visszalépéseknek köszönhetően a junior Európa-bajnok Balázs Krisztián is indul, aki első számú tartalék volt. A finálé 17:00 órakor kezdődik, az M4 sportcsatornán és az m4sport.hu oldalon is látható.

Székely Zója Székely Zója:
Nagyon boldog vagyok, hogy indulhattam a döntőben, és kijavíthattam a selejtezőben elkövetett hibákat. Őszintén bevallom, egy lemondásra számítottam, mert tudtam, hogy az egyik versenyző kórházba került, így arra gondoltam, hogy a második számú tartalékból első számú leszek. Már a lefekvéshez készülődtem és beletörődtem, hogy nekem véget ért az Eb, amikor egyik edzőm, Orsi néni bejött a szobába, és mutatta a telefonját, hogy ott vagyok az indulók között. Alig akartam elhinni, hogy kaptam egy újabb lehetőséget, és ettől kezdve fejben ráálltam az újra tervezésre. A másik nagy dolog és igazi meglepetés az volt, hogy a legjobb hat versenyzővel kerültem egy csoportba. Úgy voltam vele, ha már a világ legjobbjaival versenyzek, álljak helyt, próbáljak meg úgy teljesíteni, ahogy a román lány tette volna. Nem lenyomott, hanem kifejezetten feldobott, hogy a kontinens legjobb összetettes tornászaival voltam együtt. A szerek jól mentek, és a felemáskorlátot is sikerült kijavítanom, igaz, voltak benne apróbb hibák, de jó lett a pontszámom, és ez meglátszott az összpontszámon is, hiszen 50 pont fölé kerültem. Büszke vagyok, hogy a 16. legjobb összetettes tornász lettem Európában, érzem, hogy számomra nem ez a csúcs, sok van még bennem, ami remélem, nemsokára ki is jön majd.
Bácskai Csenge Bácskay Csenge:
Az első három szer nagyon jól sikerült, talajon és a korláton a pontszámomon is javítottam a selejtezőhöz képest, de az látszott, hogy szigorúbbak a bírók, itt a fináléban ez mindig így is van. Az ugrásom is jól ment, ugyanazt csináltam, mint a selejtezőben, a Jurcsenko másfél csavart, de most nem léptem el, mégis ugyanazt a pontot kaptam a szigorítás miatt. A végére kicsit elfáradtam, ez látszott a gerenda gyakin, ott több megingásom is volt, így az egyik speciális követelményt nem fogadták el, ezért lett kevesebb a pontom. Ezzel együtt nagyon boldog vagyok, hogy itt lehettem a döntőben, élveztem minden percét. Terveim szerint a holnapi ugrás fináléban erősítek, a dupla csavart mutatom be, ha a bemelegítésnél menni fog, akkor azt csinálom majd.
Draskóczy Imre, szövetségi kapitány:
Mindkét lány nagyon szépen tornázott, nagyobb rontás nélkül csinálták végig a gyakorlatokat, én magam is meglepődtem ezen. Zója este értesült arról, hogy indulni fog a döntőben. Csengének a feladata az volt, hogy örömtornát mutasson be, ez sikerült is, és ennek fényében fantasztikusat ugrott. Zója is felszabadult volt, sokat javított a selejtezőhöz képest. A gerendát megint jól megcsinálta, úgyhogy csak azt mondhatom, hogy mindkettőjükre büszke vagyok.
Altorjai Sándor, delegációvezető:
Jó tornázott mindkét lány, örömteli, hogy mind a ketten megcsinálták azt, amit tudnak. Nagy eredmény, hogy a 24-es döntőben két magyar tornász is szerepelt. Haladni kell tovább, erősíteni a gyakorlatokat, és akkor tovább tudnak erősödni a lányok.