Keleti Ágnes öt olimpiai aranyérme EB-ezüstérmes junior férfi csapat EB-bronzérmes junior női csapat Kocsis Evelin - ritmikus gimnasztika junior EB-bronzérmes Keleti Ágnes 100 éves Férfi csapat EB - hazaérkezés Női csapat EB - hazaérkezés

Torna: Bácskay ezüstérmes, Balázs épphogy lecsúszott a dobogóról

Szerző: Kaszala Claudia/matsz - 2022-04-02 14:38:17

Remekeltek a magyarok a tornászok bakui Világkupán, Bácskay Csenge második lett ugráson, míg Balázs Krisztián a negyedik helyet szerezte meg korláton.

A szerenkénti finálék első napjával folytatódott a bakui Világkupa, ahol két magyar tornász volt érdekelt. Bácskay Csenge ugráson negyedikként (13.233 ponttal), míg Balázs Krisztián korláton harmadikként (14.400 ponttal) jutott a legjobbak közé. A Postás SE kiválósága a férfiak talaj fináléját követően utolsóként mutatta be ugrásait. Első gyakorlatára 13.333, másodikra 13.200 pontot kapott, csakúgy mint az első helyen álló legenda, a 46 éves Okszana Csuszovityina, így pontegyenlőség (13.266) alakult ki a két versenyző között. Draskóczy Imre, a női válogatott szövetségi kapitányának helyszíni tájékoztatása szerint holtverseny esetén az új szabály alapján az első ugrás kiinduló pontszáma dönt, és mivel az üzbég olimpiai bajnoknak ez magasabb volt, ezért állhatott a dobogó tetejére, míg Bácskay második lett. A kapitány elmondta, nagyon izgalmas verseny volt, és örül annak, hogy az ugrás királynőjével azonos pontszámot ért el tanítványa, aki a teljes finálé alatt nagyon magabiztos volt, hozta azt a formát, amelyet az eddigi Világkupákon.

Az ugrás fináléjával párhuzamosan zajlott a férfiak korlátdöntője, ahol Balázs Krisztián szerepelt. Az FTC-Telekom sportolója hetedikként lépett a szerhez, és remek gyakorlatot mutatott be: több mint 1 tizedet javítva (14.533 pont) selejtezőbeli eredményén, amivel átmenetileg a harmadik helyen állt. Az utolsó tornász, az ukrán Ilja Kovtun nemcsak őt, hanem a teljes mezőnyt maga mögé utasította, így végül a junior Európa-bajnok lecsúszott a dobogóról, és élete gyakorlatával a negyedik helyen fejezte be a versenyt. Balázs a helyszínről nemcsak döntőjéről beszélt, hanem a korábbi napokról is. Elmondta, hogy már a csütörtöki korlátselejtezőben sikerült szép gyakorlatot bemutatnia, ráadásul az erősebbiket. Nagyon elégedett volt utána, hiszen rengeteg munka van mögötte. Ezt követte a pénteki selejtező, lólengés és nyújtó. Elmondása szerint lólengésen megcsinálta a gyakorlatát, voltak tartáshibák, de megcsinált volt a gyakorlat, aminek szintén örült, ez előrelépés. "Aztán a nyújtón a rengeteg munka és edzés ellenére sajnos megint elrontottam a Kovács-szaltót, így nem tudtam elégedett lenni ezzel, és a döntőbe se kerültem be. Ez bosszant, hiszen tudom, hogy ennél többre vagyok képes " - zárta a korábbi napokra vonatkozó értékelését.

A Vk vasárnap a szerenkénti döntők második napjával zárul.

Bácskay Csenge:
Nagyon pozitívan álltam a mai naphoz, próbáltam a száz százalékot nyújtani. Elég nehéz volt koncentrálni, mert ha hazamegyek, akkor csak az érettségire kell figyelnem, és persze már itt ezen rágódtam, a tegnap délutánt végigsírtam emiatt. Nagyon örülök, hogy mára még össze tudtam szedni magam!
Balázs Krisztián:
A mai korlátdöntőn is az erősebbik gyakorlatomat választottuk az edzőmmel, hiszen nagyon nagy mezőny van nálunk. Több olimpiai érmes és világbajnok is megfordult itt. Sikerült egy nagyon összeszedett, pontos, precíz és nyugodt korlátgyakorlatot bemutatnom. A pontszám 14.533, életem legmagasabb pontszáma ezen a szeren. Valószínű ez volt életem gyakorlata is. A 4.helyen zártam, aminek örülök. Másfél tizeddel maradtam le a dobogóról, amiért nem vagyok csalódott, hiszen 2019 világbajnoka előzött meg, a 2. helyen pedig a tokiói olimpia bronzérmese végzett. Elégedett vagyok a mai teljesítménnyel. A nyújtót átgondoljuk, és változtatunk rajta, ezt nem hagyjuk annyiban, mert tudom, hogy ott a helyem a legjobbak között !