Keleti Ágnes öt olimpiai aranyérme EB-ezüstérmes junior férfi csapat EB-bronzérmes junior női csapat Kocsis Evelin - ritmikus gimnasztika junior EB-bronzérmes Keleti Ágnes 100 éves Férfi csapat EB - hazaérkezés Női csapat EB - hazaérkezés

Torna: Újabb két döntő Eszéken

Szerző: Kaszala Claudia/matsz - 2022-06-10 20:03:46

Ezúttal Szujó Hanna talajon, míg Tomcsányi Benedek gyűrűn jutott fináléba a tornászok eszéki Challenge Világkupáján, ahol Székely Zója talajon, Balázs Krisztián pedig nyújtón lesz elsőszámú tartalék.

A selejtezők második napjával folytatódott a horvátországi megmérettetés. A hölgyek talajon és gerendán mutatták be gyakorlatukat. Előbbi szeren Szujó Hanna 12.533 pontot kapott, ami döntőt ért (6. hely), míg a felemáskorláton csütörtökön parádézó Székely Zója 12.333 pontja a 9., azaz az elsőszámú tartalék pozícióhoz volt elegendő. A felemáskorlát Eb-ezüstérmese gerendán is előadta gyakorlatát (10.866), csakúgy mint Makai Lilla, aki 11.600 ponttal sokáig bejutó helyen volt, végül azonban kicsúszott a legjobb nyolcból.

A férfiaknál gyűrű, ugrás és nyújtó volt a pénteki menetrend. Dobrovitz Ádám mindhárom szeren indult, döntőt azonban egyiken sem sikerült elérnie (gyűrű:12.800; ugrás:13.725; nyújtó:10.400). Tomcsányi Benedek ugráson (13.075) és gyűrűn szerepelt, utóbbin lett finalista: 13.300 ponttal, a nyolcadik helyen került a legjobbak közé. Balázs Krisztián nyújtón elért 13.550 pontja a 9. helyhez volt elegendő, így elsőszámú tartalék lesz a döntőben.

A selejtezők ezzel lezárultak, a magyarok a két nap alatt összesen nyolc finálét szereztek.

Draskóczy Imre, női szövetségi kapitány:
Talajon kezdtek a lányok, mindketten megcsinálták gyakorlatukat, de a bírók úgy látták, hogy Szujó Hanna kivitele volt jobb, így Hanna fináléba került, míg Székely Zója elsőszámú tartalék. Gerendán Makai Lilla végig szép gyakorlatot mutatott be, de egy bizonytalan elemből leesett, Zója ugyan teljesítette gyakorlatát, de több megingása is volt, kevesebb lett a pontja, így gerendán nem lett döntőnk. Most is az edzőteremben vagyunk, mert a verseny után bejöttünk a lányokkal, hogy a kimaradt szereken edzenek, nekünk ugyanis az augusztusi Európa-bajnokság a fő cél. Izgatottan várjuk a szombatot az ugrás és a felemáskorlát fináléival.
Szűcs Róbert, férfi vezetőedző:
A mai napon Dobrovitz Ádám három szeren tornázott, ugráson mindkét ugrását megcsinálta, 13,725 pontszámot kapott a két ugrás átlagára, egy tized kellet volna a döntőhöz, nyújtón sajnos két súlyos hibát is vétett a gyakorlatában. Balázs Krisztián most nyújtón szerepelt, szép gyakorlatot csinált, de az E-zsűri számunkra érthetetlen módon szigorú volt Kikivel. 13,550 pontszámával elsőszámú tartalék helyre került. Tomcsányi Benedek ugráson az első ugrásában hibázott, viszont gyűrűn jó gyakorlatot csinált, és a 8. helyen döntőbe került. Elégedett vagyok a fiúk selejtezőben mutatott teljesítményével, és remélem, hogy a döntőben is jól fognak tornázni.