Aláírásra került a 16 közül 9 kiemelt sportág közép- és hosszú távú fejlesztési programjának támogatási szerződése
Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke és dr. Simicskó István sportért és ifjúságért felelős államtitkár szerdán a Magyar Sport Házában aláírta a 16 közül 9 kiemelt sportág közép- és hosszú távú fejlesztési programját elindító támogatási szerződést az érintett sportszövetségek vezetőivel. Ez azt jelenti, indulnak a kiemelt sportágak fejlesztési programjai!
Aláírásra került a 16 közül 9 kiemelt sportág közép- és hosszú távú
fejlesztési programjának támogatási szerződése
Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke és dr. Simicskó István sportért és ifjúságért felelős államtitkár szerdán a Magyar Sport Házában aláírta a 16 közül 9 kiemelt sportág közép- és hosszú távú fejlesztési programját elindító támogatási szerződést az érintett sportszövetségek vezetőivel. Ez azt jelenti, indulnak a kiemelt sportágak fejlesztési programjai!
A sajtótájékoztatóval egybekötött eseményen felszólalt Borkai Zsolt és Simicskó István mellett Vígh László kormánybiztos, az eseményen a sportági vezetők, szakemberek mellett részt vett Szabó Bence, a MOB főtitkára és Balogh Gábor, miniszterelnöki tanácsadó is.
Az eseményt Simicskó István egy újabb mérföldkőnek nevezte a magyar sport életében, amely ilyen mértékű támogatásban korábban sohasem részesült. Emlékeztetett arra, hogy a kiemelt sportágak 2020-ig összesen 135 milliárd forintot kapnak, s ebből az első részletek már a jövő héten megérkeznek a szövetségek számlájára.
A 16 érintett sportág - az asztalitenisz, az evezés, a kajak-kenu, a kerékpársport, az ökölvívás, a röplabda, a vívás, valamint az atlétika, a birkózás, a cselgáncs, a korcsolyasport, az öttusa, a sportlövészet, a tenisz, a torna és az úszás - közül utóbbi kilenccel kötötték meg most a szerződést, mert ezek vezetői nyújtottak be részletes költségtervet. Simicskó jelezte, az első ütemben, 2014 június végéig a 16 szövetség összesen 12,5 milliárd forintot kap a kormánytól sportágfejlesztési koncepciójának megvalósítására.
Simicskó István kifejtette, hogy a kormánynak három fő teendője van a sport fejlesztése területén, úgymint a sportolási lehetőségek biztosítása, a létesítmények fejlesztése, valamint az emberek - különösen a gyerekek - ösztönzése arra, hogy minél többen sportoljanak. Elmondta, hogy a támogatások odaítélésnél fontos szempont volt, hogy olyan regionális utánpótlás-nevelő központok legyenek, amelyek országos méretű lefedettséget biztosítanak a sportágak számára.
Borkai Zsolt, a MOB elnöke először köszönetet mondott a kormánynak a kiemelt támogatásáért, majd felidézte magyar sport reformjának idáig vezető útját, amely a sporttörvény módosításával és a köztestületek megszűnésével kezdődött el. "Nagy felelősség hárul most mindannyiunkra, de élni, és nem visszaélni kell a lehetőséggel" - hangsúlyozta az elnök, aki biztos abban, hogy a szövetségek és a magyar sport szereplői megfelelnek majd a feladatnak, így a jövőben még jobb eredményeket érnek el.
Vígh László kormánybiztos arról beszélt, hogy a 135 milliárdból fordítanak majd a sportlétesítmények fejlesztésére is. Ennek keretében többek között felújítják az olimpiai központokat, a tatai és a mátraházai edzőtábort, valamint az Ormai László Csarnokot. A tervek szerint Miskolcon öt sportág számára alkalmas új sportcsarnokot építenek majd.
Szerdán a sportágak részéről Gyulai Miklós atléta-, dr. Hegedűs Csaba birkózó-, dr. Tóth László judo-, dr. Réczei Géza öttusa-, Nagy György sportlövő-, dr. Szűcs Lajos tenisz-, dr. Magyar Zoltán torna-, Gyárfás Tamás úszó elnök és Sallak György a korcsolyázók főtitkára látta el kézjegyével elsőként a "sporttörténelmi" dokumentumot.
(MOB-MTI, Fotó: MOB/Kovács Anikó
Zádor Péter)