Keleti Ágnes öt olimpiai aranyérme EB-ezüstérmes junior férfi csapat EB-bronzérmes junior női csapat Kocsis Evelin - ritmikus gimnasztika junior EB-bronzérmes Keleti Ágnes 100 éves Férfi csapat EB - hazaérkezés Női csapat EB - hazaérkezés

Aerobik vb: Bali sporttörténelmi brozérme

Szerző: Kaszala Claudia/matsz - 2014-07-05 14:38:17

Sporttörténelmet írt Bali Dániel a mexikói aerobik világbajnokságon, ahol férfi egyéniben a harmadik helyen végzett, a teljes magyar delegáció remekelt, több pontszerző helyet és utánpótlás csoportban még egy bronzéremet is szereztek a magyar versenyzők.

A Cancunban megrendezett vb-n 48 fős delegációval vett részt a magyar válogatott. Katus Tamás aerobik elnök szerint beéretett egy több éves folyamat gyümölcse, a korábban már utánpótlásban kiemelkedő juniorok most felnőttként brilliroztak. Bali Dániel sporttörténelmi sikert ért el, hiszen az aerobik király kategóriájában még soha nem szerzett érmet világbajnokságon magyar férfi versenyző. Érmet is utoljára az 1998-as vb-ről hoztak haza az akkor még versenyző Katus Tamással felálló Pécsi Sasok. Bali hibátlan gyakorlatot adott elő már az elődöntőben is, innen harmadikként jutott tovább, és a fináléban is újabb hibátlan bemutatót tartott, így 21.775 ponttal bronzérmes lett. A pécsi versenyző ráadásul élete első felnőtt világbajnokságán szerepelt.

Ebben a sportágban elég csak egy nüansznyi hiba, és elszállnak az érmes remények, az aerobik elnök szerint az Eb-érmes Hegyi Dóri egyéniben akár dobogós is lehetett volna, de hibázott, és így 19.775 ponttal a 16. helyen zárt. Vigasztalódhatott azonban az aerodance-ben, ahol a Hegyi-Szörényi-Lendvay R.-Lendvay D.-Kiss G.-Bakó-Nagy D.- Nagy B. összeállítású egység18.400 ponttal az előkelő ötödik, míg a Hegyi-Bali-Farkas-Lendvay D.-Nagy D. 20.400 ponttal sportaerobik csoportban a hatodik helyet szerezte meg. Remekelt aerostepben a Kőrösi-Osztafin-Cserdi-Szarvas-Táskai-Kovács R.-Kovács B.-Etényi alkotta együttes, mindössze 0.025 ezredponttal maradtak le a dobogóról, így negyedik helyen végeztek 17.875 ponttal.

Utánpótlásban a 11 magyar egységből 8 a döntőbe került, és itt UP2 csoportban a Magyar-Szász-Ötvös-Major-Ökrös alkotta csapat a dobogó harmadik fokára állhatott, megszerezve ezzel a vb első magyar érmét, pontszámuk 19.050 lett. Külön kiemelendő, hogy UP1 trióban 5 századra és UP1 csoportban is csak egy tizedre volt a dobogó 3. foka.

Katus Tamás, aerobik-elnök:
Nagyon boldog vagyok, rendkívül jól szerepeltünk. Nagyot léptünk előre, most érett be a társaság és utánpótlásban is nagyon jók vagyunk. Már az értékformáló nemzetek közé tartozunk, stepben és dance-ben például mindig megkérdeznek minket, hogyan is gondolkodik Magyarország egy adott kérdésről, mielőtt tárgyalnak róla nemzetközi szinten. Az országok rangsorában is a 7. helyen végeztünk, de ha Hegyi Dóri nem ront, akár az 5. is lehettünk volna. Úgy vélem nagyon jó a szakmai háttér is, a különböző városokból összehoztuk a hasonló kvalitású versenyzőket, így alakítottuk ki az ütőképes egységeket. Nagyon nagy dolog, amit Bali Dániel véghez vitt, hiszen a király kategóriában már a legjobb 8-ba bekerülni nagyon nehéz. Ráadásul élete első felnőtt vb-jén haramadikként zárni, két hibátlan gyakorlattal, óriási teljesítmény.