FIG III. MTK Budapest Kupa: Komoly mezőny a felnőtteknél

Szerző: Media RG - 2015-08-09 21:18:30

A FIG IV. Magyar Ritmikus Gimnasztika Világkupával egy időben megrendezett FIG III. MTK Budapest Kupán idén először, a nagy érdeklődésre való tekintettel felnőtt kategóriát is indítottak a pre-junior és a junior mellett.

Az MTK Kupán 23 ország versenyzői indultak, a felnőtteknél többek között Oroszország, Amerika kiválóságai is szerepeltek, de olyan különleges országok is, mint India, Új-Zéland és Mexikó. Az első felnőtt versenynapon labdával és karikával mutatkoztak be a sportolók. A magyarok közül karikával és labdával is Margaritisz Lili érte el a legjobb eredményt, 15. lett. Karikával Borsányi Patrícia a 24., labdával 22. lett, míg Ercsei Tünde mindkét szerrel a 28. helyen zárt. Mind a labda, mind a karika versenyszámokat az orosz Dina Averina nyerte 17 650 pontos labda- és 18 000 pontos karikagyakorlatával. Az egyéni összetettben az első nap után is az orosz állt az élen, a legjobb magyar Margaritisz Lili a 17. helyről várhatta a folytatást.

A Világkupa a fináléival egy napon a buzogány és szalag gyakorlatokra került sor. Az orosz Dina Averina nyerte a buzogányt, míg a szalagot honfitársa Maria Tyitova. Az egyéni összetett győztese szintén Averina lett, 71 400 ponttal. A magyar Margaritisz Lili egyéni összetettben megtartotta 17. helyét, pontszáma 62 250, Borsányi Patrícia 27. lett 57 050, Ercsei Tünde a 32. helyen végzett 54 700 ponttal. A vasárnapi szerenkénti versenyekben buzogánnyal Margaritisz Lili 15., Borsányi Patrícia 22., míg Ercsei Tünde 25. lett. Szalaggal Margaritisz a 17., Borsányi a 25. és Ercsei a 26. pozíciót érte el.

Deutsch-Lazsányi Erika, MTK Budapest vezetőedzője:
Nagy örömmel tölt el, hogy ilyen erős mezőny jött össze a felnőttek MTK versenyén, az orosz válogatott fiataljai is szőnyegre léptek, például junior Európa-bajnokuk is. Az ukránok is kimagaslottak a mezőnyből, és az amerikaiak is erős csapattal érkeztek. A magyarok közül a legjobb teljesítményt Margaritisz Lili nyújtotta, aki élete első nagy nemzetközi versenyén nagyon magas pontszámokat is kapott. Borsányi Patrícia már másodszor mérette meg magát erős nemzetközi mezőnyben, kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott. Ercsei Tünde 21 évesen, 4 év kihagyás után egyetemi hallgatókét tért vissza a ritmikus gimnasztika világába, ezzel is jó példát mutatva a magyar ritmikus gimnasztika társadalomnak.