A magyarok közül először a hölgyek kezdték meg a szereplést a szerenként finálékban, az ugrás döntőjében Dévai Boglárka és az egyéni összetett újdonsült ezüstérmese, Kovács Zsófia mutatkozott be. A szombathelyi Dévai negyedikként jutott be a döntőbe, és negyedikként is szólították. Mindkét ugrása kiválóan sikerült, az első 14.400, a második 14.233 pontot ért. Így 14.317 pontot kapott, amellyel akkor még a második helyen állt. Az utolsóként szólított francia Devillard Colline két nehéz ugrására 14.467 pontot kapott, amellyel Európa-bajnok lett. A Szombathelyi Sportiskola tornásza, Dévai Boglárka így a szenzációs harmadik helyen végzett, újabb sikert hozva a magyar női tornának, hiszen ezen a szeren 1998-ban Varga Adrienn volt aranyérmes. Kovács Zsófia hatodikként mutatkozott be, Jurcsenko dupla csavarjára az igen magas, 14.566 pontot kapta. Mint ismeretes, második ugrásának kiindulója 4 tizeddel volt alacsonyabb, ez is hibátlanul sikerült, 13.833 pontot ért. 14.200 pontja végül a 6. helyet hozta. A riói olimpikonnak még egy szerdöntője volt hátra, a felemáskorlát fináléban harmadikként következett. A Dunaferr SE tornásza magabiztosan kezdte gyakorlatát, de volt egy rontása, és hiába fejezte be elegánsan, hibátlan leugrással a bemutatót, 13.100 pontot kapott, így a pontszerző 6. helyen végzett.
A férfiaknál lólengésben az olimpia, világ- és Európa-bajnok Berki Krisztiánt negyediknek szólították, aki a selejtezőből első helyen lépett tovább. Berki a selejtezőben bemutatott 6.2-es kiinduló pontszámú gyakorlatát adta elő, elegánsan és hibátlanul, mindenki azt hitte, megvan hetedik Európa-bajnoki címe. A bírók sokáig tanácskoztak, végül Berkit 3 tizedes büntetéssel sújtották, mondván túllépte a 30 másodperces időhatárt a gyakorlat előtt. Így 14.900 pontja lett, és ezzel csak a második helyen végzett, az előtte szereplő orosz Beljavszkij ugyanis 15.100 pontot kapott. Sóvágó Lajos szövetségi kapitány tájékoztatása szerint magyar delegáció ezt nem hagyta annyiban, ugyanis a zöld jelzés, amikor az orosz vezetőbíró elindította az órát, és a szólítás között 7-10 másodperc különbség telt el, így Berkinek a szokásos 30 másodperc helyett kevesebb ideje maradt a gyakorlat elkezdésére, ezért lépte túl a fél percet. Sóvágó Lajos szövetségi kapitány és a magyar delegáció megítélése szerint a szervezők hibáztak, hiszen nem hangolták össze a hangosbemondót és az óra indítását. Az orosz vezetőbíró arra hivatkozott, azért nem engedte a hangos szólítást, mert állítása szerint a nemzetközi tv-közvetítés miatt erre nem kapott jelzést. Külön érdekesség, hogy ez az eset a nyolc lólengés döntős versenyző esetében csak a magyar olimpiai bajnoknál fordult elő, illetev semmilyen más szeren sem. A magyarok első szóbeli óvását elutasították, arra hivatkozva, hogy nem a szólítás, hanem a vizuális zöld jelzést kell figyelni. Ugyanakkor másokhoz és a szabályban előírthoz képest is kevesebb ideje maradt Berkinek a gyakorlat megkezdésére. A magyarok ezek után további írásbeli óvást adtak be, amelyet már jóval az eredményhirdetés után elutasítottak.
A mieink szereplése az előzetesekkel ellentétben nem ért véget az Európa-bajnokságon, a gerenda fináléban ugyanis Kovács Zsófia az első számú tatalék helyről előrébb lépett, így indul vasárnap is a szerdöntőben.
Dévai Boglárka:
Egyelőre fel sem tudom fogni, hogy itt van a bronzérem a nyakamban, szerintem el kell telnie néhány napnak, hogy mindez realizálódjon. Tegnap próbáltam magam gyorsan túltenni az egyéni összetett döntőn és gyorsan el is aludtam. Jól kipihentem magam, viszonylag későn keltünk, így volt egy pici kapkodás a hajjal és a sminkkel. Úgy keltem fel, hogy tudtam, a mai nap kárpótlás lesz a tegnapi miatt. Amikor elkezdtem melegíteni, éreztem a feszültséget, megmondom őszintén, figyeltem, hogy ki, hogyan melegít. Magammal meg voltam elégedve, és amikor bementem a csarnokba, már egyáltalán nem izgultam. Végig szuggeráltam magamban, hogy meglesz az érem. Mindkét ugrásom jól sikerült, olyan boldog voltam, hogy edzőm, Rácz Gábor nyakába ugrotta, persze a feszültség is kijött belőlem. Igazából akkor nyugodtam meg, amikor az utolsó előtti ugró is lement, és tudtam, hogy megvan a bronzérem. Óriási öröm számomra, elmondani se tudom!
Kovács Zsófia:
Örülök a hatodik helyeknek, persze jobb lett volna, ha nem rontok korláton. Az ugrásaim nagyon jól sikerültek, mind a kettőbe beleálltam. Mivel a második ugrásom nehézsége a többiknél gyengébb volt, ezért teljesen reális a 6. hely. A felemáskorláton a Pack szaltó után lett volna egy kötésem, de éreztem, hogy megbillenek, nem tudtam megcsinálni, ezért inkább úgy döntöttem, hogy leugrok, mert éreztem, hogy nem tudom másképpen folytatni. Sajnálom, mert mindenki mondta, hogy egyébként nagyon szép volt a gyakorlat. Elégedett vagyok a mai nappal, ráadásul a tagnapi hangulatom ma is tart, felkapott a média, csak úgy sodródom az eseményekkel. Most tudtam meg, hogy holnap gerendán is indulok, ennek is örülök.
Draskóczy Imre, női szövetségi kapitány:
Várakozáson felül teljesítettünk, a magyar női torna újra visszakerült az elitbe, nagyon nagy dolog ez. Már a tavalyi Eb-n látszódott, amikor a csapat fináléba került és Zsófinak két szerdöntője is volt, hogy jó úton haladunk, de ez most fantasztikus. Bogi nagyon szépeket ugrott, Zsófi is, az hogy elrontotta a korlátot, benne van, hiszen 3 nap alatt 10 gyakorlatot mutatott be. Úgy érzem, a hosszú évek alatt egy nagyon jó egység alakult ki az edzők között, hatékony munkakapcsolat. Ez volt az eddigi legnyugodtabb, legjobb felkészülés, és nagy harmóniában tudtunk dolgozni a két lány edzőjével, Trenka Jánossal és Rácz Gáborral. Elmondani se tudom, mekkora öröm mindezt szövetségi kapitányként megélni.
Berki Krisztián:
Most, hogy itt lóg már az ezüstérem a nyakamban, érzem egy kicsit, hogy nem vagyok igazán boldog. Az egyik szemem sír, hogy nem aranyérmem van, a másik meg nevet, mert tudom, hogy az enyém volt a legjobb gyakorlat. A feleségem fogalmazta meg jól, csak ilyen módon tudtak megverni. Ez a harmadik ezüstérmem, most mit mondjak. Mindenki idejön, gratulál és azt mondja, hogy az enyém volt a legjobb gyaki. Ez is volt a célunk, hogy két hibátlan gyakim legyen az Eb-n, ez összejött. Igazából most kezdem érezni, hogy kicsit dühös vagyok, először nem is tudtuk, miért volt a 3 tized levonás, aztán a többiek mondták az időtúllépést. 28 éve tornászom, egyszer se léptem túl az időt. Tudom, hogy óvtunk, lehet, hogy még lesz folytatása is, de igazából már mindegy, mert ha egyszer is hozzám kerülne az arany, már nem jelentene annyit, hiszen nem én álltam a dobogón a teltházas stadionban és nem nekem játszották a himnuszt. Persze, túléljük ezt is.
Dr. Magyar Zoltán, MATSZ-elnök:
A lányok eredményei fantasztikusak, nagyon boldog vagyok, és ahogy mondtam tegnap is, jó úton haladunk. Berki Krisztián nagyon jó gyakorlatot csinált, de sajnos ott volt az a technikai hiba. Legyünk őszinték, valóban elindították előbb az órát, de a tornásznak sajnos fél szemmel mindig figyelnie kell az órát. Nagyon sajnálom, mert kiváló gyakorlata volt Krisztiánnak, az egyik kezünkben ott volt az aranyérem, a másikkal viszont elengedtük.
Altorjai Sándor, csapatvezető:
Egészen addig boldog voltam a versenyen, míg meg nem jelent Berki Krisztián pontszáma. Addig ugyanis úgy gondoltuk, egy arany-, egy ezüst- és egy bronzérmünk már van. Akármit is mondanak, minden versenyzőnél egyszerre indították el az órát és szólította a hangosbemondó, kivéve Berkit. A gyakorlat után Sóvágó Lajos szövetségi kapitánnyal azonnal óvtunk, majd másodszor is beadtuk az óvást írásban. Jóval az eredményhirdetés után kaptunk választ, elutasították az óvást. Szóban arra hivatkoztak, hogy a 30 másodperc a tornász felelőssége, de ezt nem írták le az indoklásban, csak azokat a technikai szabálypontokat, amelyekre hivatkoztak. Ezek szerint a zöld lámpa a mérvadó, nem a hangosbemondó. Azt még egyelőre nem tudom, hogy lépünk-e tovább az ügyben, a magyar delegáció ezt megkonzultálja. Így kicsit keserű a szájízem, de káprázatos, amit ma a lányok megint letettek az asztalra, Bogi nagyon jól ugrott. Ha valaki ezeket az eredményeket mondta volna nekünk, mielőtt kijövünk, bizony el se hittem volna.