Keleti Ágnes öt olimpiai aranyérme EB-ezüstérmes junior férfi csapat EB-bronzérmes junior női csapat Kocsis Evelin - ritmikus gimnasztika junior EB-bronzérmes Keleti Ágnes 100 éves Férfi csapat EB - hazaérkezés Női csapat EB - hazaérkezés

Torna - Nyert a Dunaferr és a KSI

Szerző: Kaszala Claudia/matsz - 2020-11-13 20:02:47

Megkezdődött a tornászok utolsó hazai versenye. Győrben szupercsapatbajnokságot és Mesterfokú Bajnokságot rendeznek. A pénteki nap egyben válogató is volt a decemberi Európa-bajnokságra.

A nőknél a Dunaferr SE, a férfi mezőnyben pedig a KSI nyerte a szuper csapatbajnokságot Győrben.

A Dunaferr SE női csapata a Mesterfokú bajnokságon

Az Olimpiai Sportparkban – zárt kapuk mögött – megrendezett versenyen a Kovács Zsófia, Makovits Mirtill, Mayer Gréta, Czifra Bettina alkotta dunaújvárosi együttes mögött a Böczögő Dorina, Schermann Bianka, Szmirnov Anna, Medved Regina, Sági Inez összeállítású MTK Budapest zárt másodikként, míg a dobogó harmadik fokára a Postás SE csapata állhatott fel Peresztegi Nóra, Béke Flóra, Marcsók Bianka, Bácskay Csenge és Székely Zója összeállításban.

A KSI SE férfi csapata a Mesterfokú bajnokságon

A férfiaknál meglepetésgyőzelemmel ért véget a szuper csapatbajnokság, hiszen Bátori Szabolcs - a szabályok értelmében utolsó éves ifiként -, felnőtt indulóként, Dobrovitz Ádám ifjúsági versenyzőként, Závory Szilárd pedig kadetként állt a szerekhez és végül nyerni tudott a Kiss Balázs, Juhász Balázs, Mentovai István, Márkus Sebestyén, Tálas Bence alkotta BHSE és az FTC-Telekom előtt, a zöld-fehér együttesben Severin Kranzmuller, Nagy Márk, Ujvári Benedek és Kovács Márton kapott helyet.

Laufer Béla mesteredző úgy látja, hogy sikerült mindenkit meglepniük Győrben. „Több, mint 10 éve nem volt csapatbajnoki címe a KSI-nek. Fiatal, lelkes csapattal érkeztünk, természetesen sok feladat van előttünk. Nem sokat pihenhetünk. Tudjuk azt, hogy mire lehetünk képesek…” – értékelt Laufer Béla, a korábbi olimpiai döntős, Hidvégi Vid egykori edzője.

Kovács Zsófia gerendán a Mesterfokú bajnokságon

Kovács Zsófia elégedetten zárta a pénteki napot. „Az országos bajnokságot nem sikerült megnyernem, de az elmúlt két hét alatt sokat dolgoztunk. Külön öröm, hogy összejött egy európai szintű pontszám, mindez úgy sikerült, hogy a talajgyakorlatnál elment a zene, és a csapattársaim tapssal jelezték az ütemet. Boldog vagyok a csapatgyőzelem miatt is.” – mondta Kovács Zsófia.

A versenykiírás szerint egy csapatot 2 felnőtt, 2 ifi és 2 kadet tornász alkotott a férfiaknál. A csapatbajnokságon minden szeren három fő eredménye (1 felnőtt, 1 ifi, 1 kadet) számít. A nőknél klubonként legalább egy felnőtt versenyzőnek szerepelnie kell, egyébként a serdülőkig bárki alkothatja az ötfős együttest, ahol szerenként mindig a legjobb három eredménye számít, de ebben minimum egy felnőtt tornász mindig benne van.

Mészáros Krisztofer a dobogón a Mesterfokú bajnokságon

A férfiaknál a Mesterfokú Bajnokság egyéni összetett versenyét Mészáros Krisztofer nyerte, ezzel megvédte címét, és átvehette a dr. Sánta Lajos emlékkupát. Dobrovitz Ádám lett a második, megelőzve Bátori Szabolcsot. Mészáros nem volt teljesen elégedett az eredményhirdetés után. „Két hete volt a magyar bajnokságot, ott sokkal összeszedettebb voltam, most több pont bennem maradt a pontatlanságaim miatt” – nyilatkozta Mészáros.

Babos Ádámtól búcsúzik Altorjai Sándor a MATSZ főtitára

Győrben hivatalosan is elbúcsúztatták Babos Ádámot. A többszörös magyar bajnok tornász júliusban jelentette be, hogy befejezi sportpályafutását. „Megható, és egyben jó érzés volt, hogy a szuper csapatbajnokság eredményhirdetése előtt köszöntöttek, jól esett a Magyar Torna Szövetség figyelmessége. Az örömöm akkor lett volna teljes, ha teltház előtt került volna sor erre, de ez most a járványhelyzet miatt nem valósulhatott meg.” – mondta Babos Ádám.

Draskóczy Imre kimagaslónak nevezte Kovács Zsófia teljesítményét. „A közelgő Európa-bajnokság szempontjából is kiválónak mondható Zsófi teljesítménye. Az 53.800 nemzetközileg is jónak számít. Az Eb-keret kijelölésével még várok.” – mondta a női szövetségi kapitány.

Kovács István, a férfiak szövetségi kapitánya úgy látta, hogy a „balszerencsés napon” nem mindenkinek jött ki a lépés. „Nem tudom, talán a péntek 13. zavarhatott be egy-két versenyzőnél. A viccet félretéve sok pontatlanság volt. Ezek a fiúk ennél sokkal többet tudnak. Az Európa-bajnokság előtt Budapesten és Tatán edzőtáborozunk. A bő keretet jövő héten, az utazó csapatot pedig közvetlenül az Európa-bajnokság előtt jelölöm ki” – értékelt Kovács István, a férfiak szövetségi kapitánya.

A felnőttek versenyével egyidőben a fiú utánpótlás számára is megrendezésre került a Kismester Bajnokság.