Keleti Ágnes öt olimpiai aranyérme EB-ezüstérmes junior férfi csapat EB-bronzérmes junior női csapat Kocsis Evelin - ritmikus gimnasztika junior EB-bronzérmes Keleti Ágnes 100 éves Férfi csapat EB - hazaérkezés Női csapat EB - hazaérkezés

Torna: Mészáros nyerte a Mesterfokú Bajnokságot

Szerző: Kaszala Claudia/matsz - 2022-11-26 21:23:25

A Győri AC versenyzője, Mészáros Krisztofer nyerte a tornászok férfi Mesterfokú Bajnokságának egyéni összetett versenyét, ezzel pedig a győztesnek járó dr. Sánta Lajos trófeát, a fiú utánpótlás Kismesteri összetett címet az FTC-Telekom sportolója, Zámbori Zala gyűjtötte be.

A hagyományokkal ellentétben ezúttal a fővárosban, a Központi Tornacsarnokban rendezték az idei utolsó hazai tornaversenyt. Szombaton délelőtt a felnőtt férfiaknál a Mesterfokú Bajnokság egyéni összetett viadala mellett a férfi utánpótlás Kismester Bajnokságot is megtartották. A két megmérettetésben közös volt, hogy mindkettő selejtező is volt egyben a szerenkénti döntőkre.

A felnőtteknél az FTC-Telekom vb-15. helyezett tornásza, Balázs Krisztián sérülés miatt nem indult, így az előzetesen is esélyes győri Mészáros Krisztofer érvényesítette a papírformát. Az Eb-ezüstérmes kiválóság végül élete legmagasabb pontszámát szerezte, és 84.500 ponttal megnyerte a Mesterfokú egyéni összetett versenyét. Az vb-14. helyezett ezzel megszerezte a győztesnek járó különdíjat, a dr. Sánta Lajos trófeát is, továbbá mind a hat vasárnapi döntőbe az első helyen kvalifikált. A dobogóra rajta kívül a junior Európa-bajnok Molnár Botond (79.400) és egy harmadik győri, Tomcsányi Benedek (76.900) állhatott.

A férfi utánpótlás Kismester Bajnokságon a kadet és serdülő-haladó korosztályok mutatták meg tudásukat. Itt az FTC-Telekom sportolója, Zámbori Zala 83.700 ponttal diadalmaskodott, mögötte Kis Dominik (BHSE, 82.900) és Sas Nándor (BHSE, 82.000) végzett.

A férfi felnőtt és az utánpótlás számára vasárnap a szerenkénti döntőkkel zárul a Mesterfokú Bajnokság, amely 10:30 órától kezdődik a Központi Tornacsarnokban.

Mészáros Krisztofer:
Boldog vagyok, hogy a szezon utolsó versenyén életem legjobb összetett pontszámával tudtam nyerni. Mivel a világbajnokság nem úgy sikerült, ahogy szerettem volna, számomra extra motivációt jelentett, hogy hazai közönség előtt a szezonzáró viadalon megmutassam, mit is tudok valójában. Ha ehhez a pontszámhoz hozzáteszek egy keveset, az már világbajnoki bronzérmet érne. Remélem, eljutok egyszer odáig.
Zámbori Zala:
Nagyon hosszú volt ez a szezon, rengeteg hazai és külföldi versennyel. Őszintén szólva fejben eléggé elfáradtam, ez látszott is, hiszen lólengésen és ugráson is hibáztam. Ezzel együtt természetesen örülök, hogy egy ilyen évet sikerült győzelemmel zárnom. Izgatottan várom a vasárnapi szerenkénti döntőket.