Két kvótát szereztek a nők a tornászok antwerpeni olimpiai kvalifikációs világbajnokságán. A Székely Zója, Mayer Gréta, Czifra Bettina Lili, Bácskay Csenge, Szilágyi Nikolett összeállítású magyar csapat a 15. helyen végzett 153.563 ponttal, ez azt jelenti, hogy Magyarország egy egyéni indulási jogot kapott a jövő évi párizsi olimpiára. (ez a kvóta nem névszerinti). A kvalifikációs szabályzat szerint Czifra Bettina Lili is ott lehet a francia fővárosban. Az elsőéves felnőtt tornász végzett a magyarok közül a legelőkelőbb helyen az egyéni összetettben, 33. lett 51.365 ponttal, de az olimpiai kvalifikációs szabályok szerint előle „kiesnek” azok a versenyzők, akik már rendelkeznek kvótával, így végül – ezt figyelembe véve – lehet olimpiai résztvevő. A szabályzat szerint ugyanis a nőknél 14-en (nemzetenként egy fő) lettek olimpikonok, akik - csapat tagjaként - még nem harcolták ki azt, hogy ott legyenek a francia fővárosban. Székely Zója egyébként egy tizeddel maradt le Czifra mögött (34. hely, 51.265 pont), de a szabályzat miatt – egy nemzet, egy fő – nem kaphatott olimpiai indulási jogot.
Az antwerpeni vb-n a férfiaknál korábban Mészáros Krisztofer váltotta meg repülőjegyét Párizsba.
Sokáig úgy tűnt, hogy Bácskay Csenge finálés lehet a vb-n ugráson 13.500 pontjával, végül második számú tartalék lett.
Folytatás magyar szempontból csütörtökön, Mészáros Krisztofer az egyéni összetett döntőben szerepel.
Czifra Bettina Lili:
Jelenleg szóhoz sem jutok… Még nem tudok mit mondani… El sem hiszem… Nagyon örülök. Én csapatban gondolkodtam, egyénivel egyáltalán nem is foglalkoztam, a csapatra voltam ráállva. Nem is foglalkoztatott, hogy én személy szerint is szerezhetek kvalifikációt. Nem, egyszerűen nem gondoltam, hogy kvótás leszek az egyéni eredményem alapján. Tudtam, hogy osztanak egyéni kvótát, nagyjából tisztában voltam ezzel, de a pontos feltételeit nem is ismertem. Egyébként tudok jobb gyakorlatokat a mainál, de összességében nem volt rossz életem első felnőtt világbajnoksága. A felemáskorlát egész szép volt, a gerenda kimondottan tetszett, 5.6 kiinduló pontú gyakit tudtam bemutatni, persze volt egy megingás, de ettől függetlenül nagyon jól sikerült. A talaj kicsit pattogós volt, az ugrással meg voltam elégedve, de ott is tudok jobbat. Bevallom őszintén, amikor tavaly a junior Európa-bajnokság döntőjében szerepeltem gerendán álmaimban se merült fel, hogy én lehetek az első magyar női tornász, aki név szerinti kvótát szerez Párizsra. 16 évesen…,ez szinte hihetetlen…, nagyon boldog vagyok!
Draskóczy Imre, szövetségi kapitány:
Nagyon-nagyon büszke vagyok a lányokra, mindent megtettek, kiegyensúlyozottan versenyeztek, nem rajtuk múlt, összeforrott, szép csapatmunkát mutattak be, úgyhogy ennek köszönhető a 15. hely. Szinte biztosra mondhatjuk, hogy legjobb tornászunkkal, Kovács Zsófival a csapat kijutása is meg lehetett volna az olimpiára. Persze volna nincs a sportban… A realitás az, hogy van két kvótánk, egy Czifra Lilinek az összetett alapján és egy név nélküli az országnak. Ennek nagyon örülünk, ráadásul megdupláztuk a kvóták számát az előző olimpiai ciklushoz képest, hiszen akkor egy női tornász volt kint, most pedig már ketten biztosan utaznak. Ez mindenképpen előremutató, mint ahogy a csapat teljesítménye is, pontszámilag és minden tekintetben nagyot léptünk előre. Természetesen Zsófi hiányát nem tudtuk pótolni, mindenféleképpen hiányzott nekünk, de a lányok ennek ellenére kitettek magukért, és példaértékűen szerepeltek.
Altorjai Sándor, a MATSZ főtitkára, a magyar csapat vezetője:
A lányok esetében Kovács Zsófia kiesése után nehezebb lett a helyzetünk. Egész addig – múlt hét szombatig, amíg Zsófi nem sérült meg - megvolt a realitása annak, hogy csapatkvótát szerezzünk. A fiúknál a nyújtóval sok minden elúszott, onnan kellett építkezni. Mészáros Krisztofernek lett egy indulási joga, a nőknél pedig Czifra Bettina Lili harcolta ki az indulási jogot, és ezt már a Nemzetközi Torna Szövetség (FIG) is hivatalossá tette, illetve még van egy ország kvótánk a csapat 15. helye után. Ugráson Bácskay Csenge 2. számú tartalék, így neki készenlétben kell állnia, mert ha véletlenül két versenyző valami oknál fogva nem indul el a döntőben, akkor megnyílik előtte a lehetőség, ott lehet a fináléban, és az akkor további egy kvalifikációt jelenthet, hiszen a többi finalista ugráson, illetve az előtte lévő tartalék is olimpiai kvótás csapat tagja, így kiesnek előle a kvalifikációs szabályzat szerint.