A MOL idén tizenegyedik alkalommal jutalmazta a pedagógusokat. A rangos szakmai elismerésre korábbi tanítványaik jelölhetik az edzőket, tanárokat. A MOL Új Európa Alapítványának kuratóriuma választja ki e jelölések közül a legjobb tízet, akik a díj részeként egymillió forintos juttatásban is részesülnek. A pesti Vigadóban tartott ünnepségen Dr. Szabó Tünde, sportért felelős államtitkár és Fasimon Sándor, a MOL Magyarország ügyvezető igazgatója köszöntötték a pedagógusokat. A díjakat a MOL vezetőivel közösen Sebestyén Júlia Európa-bajnok műkorcsolyázó, Szilágyi Áron kétszeres olimpiai bajnok kardvívó, Sipos Mihály a Muzsikás Együttes alapító tagja és Gyurta Dániel olimpiai bajnok úszó adták át.
A MOL Új Európa Alapítvány 2006 óta támogatja a fiatal tehetségeket és a velük foglalkozó pedagógusokat, civil szervezeteket. Az elmúlt 10 év alatt közel százezer fiatal tanulását, és sportolását, gyógyulását segítette mintegy egymilliárd forint értékben. Az Alapítvány 2006-ban bevezetett díja azóta az egyik legrangosabb szakmai elismeréssé nőtte ki magát. Eddig 85 utánpótlásedző és tehetséggondozó tanár részesült már az elismerésben, amelyet azok a pedagógusok kapnak meg, akiket saját korábbi diákjaik és tanítványaik jelölnek.
A beérkezett több mint 700 jelölés közül az Alapítvány kuratóriuma választotta ki azt a hét szaktanárt és három utánpótlás edzőt, akik átvehették a MOL Mester-M Díjat, amely erkölcsi és anyagi elismerés: a díjjal egymillió forint tiszteletdíj jár. Ezek a tanárok és edzők áldozatkész munkájukkal, példamutatásukkal és szakmai támogatásukkal számos tehetséges fiatal pályára lépését segítették már.
A díjátadón köszöntőt mondott Dr. Szabó Tünde sportért felelős államtitkár és Fasimon Sándor, a MOL Magyarország ügyvezető igazgatója.
„A kiemelkedő pedagógus, edző arról ismerszik meg, hogy olyan jól megfogalmazott célok kitűzésére motiválja tanítványait, amelyek eléréséhez a tehetség már bennük rejlik. Ők azok az elkötelezett tehetséggondozók, akik képesek meglátni a speciális képességeket, fejleszteni a kreativitást, motiválni, fenntartani az érdeklődést és a versenyszellemet, mindeközben olyan értéket közvetíteni, melyeket tanítványaik az élet minden területén kamatoztathatnak.” – mondta dr. Szabó Tünde.
„Akkor lesz erős egy vállalat, az ország és az egész régió, ha már most gondol a jövőre, és már most megalapozza későbbi sikereit. Ezért hirdettük meg tavaly ősszel a MOL-nál a következő 15 évre szóló stratégiánkat, és ezért nagy tisztelettel adózunk a jó pedagógusok előtt. Ők azok, akik az első valódi lépéseket megteszik a jövő sikereiért” – emelte ki Fasimon Sándor.
A 2016. évi MOL Mester-M Díjat olyan kiváló tanárok vehették át, mint Ifj. Benyus Sándor karmester és nagybőgő művésztanár (Vác), F. Pollner Erika rajztanár (Miskolc), Horváth Norbert fizikatanár (Budapest), Maksa Katalin magyar-történelem tanár (Budapest), Dr. Mészáros Lukács biológiatanár (Szentendre), Dr. Minda Mihály matematika-, számítástechnika-, fizikatanár (Vác), Takács Attila informatika-, matematika-, fizikatanár (Budapest). A sportszakemberek között Kegye Tibor úszás és triatlonedző (Budapest), Sinkó Andrea aerobikedző (Budapest) és Zámbó Tibor kézilabdaedző (Mezőszilas) részesült az elismerésben.
A díjakat a MOL Magyarország vezetői, Sebestyén Júlia Európa-bajnok műkorcsolyázó, az Új Európa Alapítvány kurátora, Szilágyi Áron kétszeres olimpiai bajnok kardvívó, az Új Európa Alapítvány jószolgálati nagykövete, Gyurta Dániel olimpiai bajnok úszó, valamint Sipos Mihály a Muzsikás Együttes alapító tagja adták át.
„Több mint tíz évvel ezelőtt, 16 éves koromban lettem az Új Európa Alapítvány egyik támogatottja, amely óriási segítséget, megnyugtató hátteret és nagy motivációt jelentett számomra fiatal sportolóként. Az alapítvány szellemisége, szociális érzékenysége és a képviselt értékek nagyon közel állnak hozzám, ezért az elmúlt években is örömmel vállaltam minden feladatot és felkérést, ezzel is igyekeztem valamennyire viszonozni a kapott támogatást. Büszke és boldog vagyok, hogy ebben az évben mindezt már az Új Európa Alapítvány nagyköveteként tehetem meg” – mondta el a rendezvényen Szilágyi Áron, aki ettől az évtől az Új Európa Alapítvány jószolgálati nagyköveti feladatait látja el.
Az ünnepélyes díjátadó keretében az Alapítvány meghirdette az idei pályázati programjait is. Elsők között a MOL Tehetségtámogató Program Sport kategóriájára pályázhatnak 2017. március 31-ig azok a 10-18 év közötti fiatalok, akik jó eredményt értek már el országos vagy nemzetközi versenyeken és továbblépésükhöz anyagi segítségre van szükségük. A pályázati információk a www.ujeuropaalapitvany.hu oldalon találhatók meg.
Sinkó Andrea (1967) – RSG-aerobik edző, Budapest
Sinkó Andrea ritmikus gimnasztika szakedző, okleveles aerobik edző, sportmenedzser. 15 évig ritmikus gimnasztikázott, több mint százszoros válogatott, huszonhatszoros országos bajnok, világbajnoki 5. helyezett. A Szöuli Olimpián elért összetett 6. helyezésével minden idők legeredményesebb magyar ritmikus gimnasztikázója. Edzői pályafutása alatt több ezer gyermeket tanított meg a női sportágak alapjaira tömegsport és versenysport szinten egyaránt. Két évig a Magyar Ritmikus Gimnasztika Junior Válogatott szövetségi kapitánya volt. 1991-1998-ig a Magyar Aerobik Válogatott szövetségi kapitányaként 60 érmet nyertek versenyzői különböző világversenyeken. Saját gyerek fitnesz iskolát, aerobik egyesületet alapított. Tagja a MOB-nak, illetve a MOB Sportolói Bizottságának, I. osztályú nemzetközi aerobik bíró.