Keleti Ágnes öt olimpiai aranyérme EB-ezüstérmes junior férfi csapat EB-bronzérmes junior női csapat Kocsis Evelin - ritmikus gimnasztika junior EB-bronzérmes Keleti Ágnes 100 éves Férfi csapat EB - hazaérkezés Női csapat EB - hazaérkezés

Torna: Bácskay-arany, Szujó- és Peresztegi-ezüst Belgiumban

Szerző: Kaszala Claudia/matsz - 2021-06-27 18:48:03

Egy arany- és két ezüstérmet, és további pontszerző helyeket szereztek a magyar versenyzők a női tornászok belga Challenge Team Kupáján Gentben, a felnőtteknél és a junioroknál a szerenkénti döntőkben. Az ugrás fináléjában Bácskay Csenge győzött, Szujó Hanna második lett, felemáskorláton Székely Zója hatodikként zárt, míg Peresztegi Nóra a junioroknál gerendán a második, felemáskorláton pedig az ötödik pozíciót érte el.

Bácskay Csenge győzött, Szujó Hanna második lett ugrásban

Ahogy Draskóczy Imre szövetségi kapitány elmondta, a kupa azoknak a nemzeteknek volt felkészítő viadal, amelyek csapatai az olimpián szerepelnek, ezért mindenhol nagyon erős mezőny jött össze. Az olimpiai szisztéma miatt az együttesek nem ugrottak kettőt, így Bácskay Csenge és Szujó Hanna érme előre borítékolható volt a szer fináléjában. A csapatban Eb-bronzérmes Bácskay 13.125 ponttal a dobogó tetejére állhatott, míg Szujó 12.625-tel második lett. A felemáskorlát döntőjében, ahol természetesen a világbajnok belga Nina Derwael győzött, a szer Eb-ezüstérmese, Székely Zója javított selejtezőbeli helyezésén, és az előkelő hatodik pozícióban végzett 13.325 ponttal.

Peresztegi Nóra második lett gerendán

A junioroknál szépen teljesített Peresztegi Nóra, gerendagyakorlata kiemelkedő volt, így a bírók 13.025 ponttal értékelték, ez a második helyet hozta a junior csapattal Eb-bronzérmes tornásznak. Ez pedig óriási előrelépés, hiszen hatodik helyen lett döntős. Felemáskorláton is jobban teljesített, 11.275 pontjának köszönhetően ötödik lett.

A női válogatott tagjai számára ez volt a félév utolsó versenye, így most két hét szünet következik, kivéve a tokiói olimpián szereplő kétszeres Európa-bajnok Kovács Zsófia számára, aki olimpiai felkészülése finisébe érkezett, és július 16-án indul az ötkarikás játékokra.

Draskóczy Imre, szövetségi kapitány:
Az igaz, hogy az ugróspecialisták vagy a dohai Világkupán voltak, vagy az olimpiai szisztéma miatt a csapatban gondolkodtak, és nem ugrottak kettőt, de ez semmit se von le a lányok teljesítményéből. Bácskay Csenge mind a két ugrását szépen mutatta be, azt ugrotta, amit az Eb-döntőben. Felemáskorláton óriási verseny volt, Eb-finálé jellegű, Székely Zója sikeres gyakorlatot csinált, talán még elegánsabbat is, mint a selejtezőben, és két helyezést lépett előre, úgyhogy ennek is nagyon örülök. A mai nap viszont egyértelműen Peresztegi Nóráé volt, aki minden szempontból meglepetést okozott a junioroknál, felemáskorláton és gerendán is sikeres gyakorlatot mutatott be. És a gerendán elért 13.025-ös pontszám bármilyen komoly versenyen megállja a helyét, úgyhogy kijelenthetjük, számolni kell Nórival, és van egy gerendaspecialistája is a csapatnak. Hangsúlyozom, nagy meglepetést okozott, nagy öröm ez is. Nóri idén még junior, a Gymnasiadéra készül, de 2022-től már a felnőtt korosztályt erősíti.