Keleti Ágnes öt olimpiai aranyérme EB-ezüstérmes junior férfi csapat EB-bronzérmes junior női csapat Kocsis Evelin - ritmikus gimnasztika junior EB-bronzérmes Keleti Ágnes 100 éves Férfi csapat EB - hazaérkezés Női csapat EB - hazaérkezés

Akrobatikus torna: A magyar utánpótlás számára véget ért a vb

Szerző: Kaszala Claudia/matsz - 2021-06-28 20:02:45

Többet hibáztak a vártnál, így nem jutottak fináléba a magyar egységek az akrobatikus tornászok utánpótlás-világbajnokságán - erről tájékoztatott Vincze Gábor, az akrobatikus tornászok szakági vezetője.

Folytatódott a genfi akrobatikus torna-vb, ahol ezúttal az utánpótlás 12-19, illetve a 13-20 éves korcsoportjai mérték össze tudásukat. A népes és erős mezőnyben természetesen helyet kaptak a magyar delegáció tagjai is, akik két egységgel vettek részt a világbajnokságon. A Bernáth Dorina és Stattner Noémi kettős 13-20-as korcsoport páros kategóriájában indult, míg Király Jázmin és Nyári Zsolt vegyespárosa a 12-19 évesek között mérette meg magát. A kétnapos selejtező első napján mindkét duó a statikus gyakorlatával kezdett, amelyre a hölgyek 22.750 pontot kaptak, ezzel a 14. helyen zártak. A másik magyar formáció statikus gyakorlata 22.120 pontot ért, amely a 20. pozícióra volt elegendő. A kvalifikáció második napján a magyar érdekeltségű versenyszámokat tekintve vegyespárosok délelőtt, a női duók pedig délután mutatkoztak be. A Király Jázmin-Nyári Zsolt kettős 25.450 ponttal a 15.helyen fejezte be a viadalt a dinamikus gyakorlattal, az összetett versenyben pedig huszadikként zárt (47.570 pont). A délutáni etapban a női páros dinamikus gyakorlatával 26.000-val a 11. lett, összetettben pedig 48.750 ponttal a 12. pozíciót hozta. Ezzel a mieink számára befejeződött az utánpótlás világbajnokság.

Vincze Gábor, az akrobatikus torna szakági vezetője:
Sajnos, a mieink már vasárnap többet hibáztak annál, mint amire előzetesen számítottunk, azonban a selejtezők második napján sokkal összeszedettebben és pontosabb gyakorlatokat hajtottak végre, ez pedig a pontszámokban is megmutatkozott. Ebben a sportágban egy apró hiba is végzetes, hiszen az rögtön több helyen is számít. Látszott rajtuk hétfőn, hogy feszültebbek voltak, tartottak egy esetleges újabb hibától, ezzel együtt azonban most szebben, összeszedettebben gyakorlatoztak. Nagyon erős mezőny jött össze, mindenki szépen tornázott, rengeteget fejlődtek a riválisaink és természetesen mi is, de ez a viadal nem úgy sikerült, ahogy terveztük. Ezzel együtt nem vagyunk elkeseredve, elkezdjük a felkészülést a szeptemberi Európa-bajnokságra.