Keleti Ágnes öt olimpiai aranyérme EB-ezüstérmes junior férfi csapat EB-bronzérmes junior női csapat Kocsis Evelin - ritmikus gimnasztika junior EB-bronzérmes Keleti Ágnes 100 éves Férfi csapat EB - hazaérkezés Női csapat EB - hazaérkezés

Torna: Négy magyar finálé az eszéki Világkupán

Szerző: Kaszala Claudia/matsz - 2017-05-18 22:15:32

Jól szerepeltek a magyar tornászhölgyek az eszéki Világkupa első selejtezőnapján, Dévai Boglárka ugráson, Kovács Zsófia ugráson és felemáskorláton lett finálés, a férfiak közül pedig Boncsér Krisztián jutott döntőbe.

A nőknél az Eb-ezüstérmes, olimpikon Kovács Zsófia felemáskorláton és ugráson kvalifikálta magát a legjobbak közé, felemáskorláton 13.500 pontot kapott a gyakorlatára, mellyel a második helyről várja a szombati döntőt, ugráson pedig 13.950 ponttal harmadikként zárt. Az Eb-bronzérmes Dévai Boglárka szintén bejutott a szerenkénti finálékba ugráson, méghozzá elsőként, 14.125 ponttal.

A férfiak közül Boncsér Krisztiánnak sikerült döntőbe kerülni talajon, produkciójára 13.650 pontot kapott, amely a hatodik pozíciót jelenti. Ugyanezen a szeren Bilics Bence a 28., lólengésben Kállai Zoltán 35., korláton Vecsernyés Dávid 16., Babos Ádám pedig a 25. helyen végzett.

Folytatás pénteken, a selejtezők második napjával, ahol Boncsér Krisztián és Vecsernyés Dávid nyújtón, Babos Ádám és Schweigert Dávid gyűrűn, Dévai Boglárka és Kovács Zsófia gerendán, Böczögő Dorina és Dévai Boglárka talajon lesz érdekelt.

Kovács Zsófia:
Ugráson ugyanazokat az ugrásokat mutattam be, mint az Eb-n. Összességében jók voltak, az első ugrásom végén kicsit mély volt az érkezés, de ezt leszámítva, jó volt maga az ugrás. Korláton most egy könnyített gyakival indultam, sajnos az egyik elemnél lerúgtam a korlátot és ez öt tized mínuszt jelentett, de így is sikerült másodikként kvalifikálnom magam a szombati döntőbe. Mindkét szeren szeretnék majd javítani a szombati finálékban. Pénteken csak gerendán fogok indulni.
Dévai Boglárka:
Nagyon izgatottan vártam ezt a versenynapot, mert aki a koperi Világkupát nyerte ugráson most nem indult ezen a szeren, és természetesen az ő helyét szerettem volna megcélozni, és sikerült is, így az első helyen kvalifikáltam a döntőbe, mely pozíciót szeretném megtartani a szombati fináléban is. Szerencsére a múlt heti nyaksérülésem javult, így könnyebben bírta az ugrásokat. Egyedül a pénteki talaj miatt izgulok egy kicsit, hogy mennyire lesz kellemetlen az érkezéseknél, de egy könnyebb sort raktunk bele, így bízom abban, hogy ott is sikeres gyakorlatot tudok bemutatni. Nagyon örülök annak, hogy megmutathatom magam gerendán is, hiszen nagyobb versenyeken nem szoktam indulni ezen a szeren.
Trenka János, női edző:
Ugráson előbb Zsófi kezdett, picit fáradt volt már, az első ugrása végén kicsit mély volt az érkezés, de szépeket ugrott, harmadik helyről került be a döntőbe. Utána jött Bogi, szép ugrásokat mutatott be, az első pozícióból várja a döntőt. Felemáskorláton Zsófit utolsóként szólították a negyedik körben, leépítettük a gyakiját 5.6-ra, talán a döntőben 5.8-as gyakival indul majd, mellyel a második hely reális lehet, meg lehetne fogni az orosz lányt.
Kerekes Zsombor, férfi edző:
Boncsér Krisztián hatodik helyről jutott be a döntőbe, Kállai Zoltán elrontotta a lólengés-gyakorlatát, lecsúszott a keze az egyik elemnél. Vecsernyés Dávid egy leépített gyakorlattal indult korláton, melyet szépen megcsinált, de csak a 16. helyre volt elegendő. Babos Ádám az eredeti gyakorlatával versenyzett korláton, de sajnos leült a leugrásból.